Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2011, 12:30

autor: Olek

Pierwsze konkrety na temat Deadliest Warrior: Legends i Ugly American: Apocalypsegeddon

Niedawno utworzone studio deweloperskie 345 Games pracuje już na pełnych obrotach. Ekipa kierowana przez Dana Yanga, wiceprezesa MTV Networks Entertainment Group, zamierza w połowie lipca udostępnić poprzez PlayStation Network i Xbox Live Arcade sequel bijatyki Deadliest Warrior: The Game. W sierpniu w ofercie obu usług pojawi się także strzelanina Ugly Americans: Apocalypsegeddon.

Niedawno utworzone studio deweloperskie 345 Games pracuje już na pełnych obrotach. Ekipa kierowana przez Dana Yanga, wiceprezesa MTV Networks Entertainment Group, zamierza w połowie lipca udostępnić poprzez PlayStation Network i Xbox Live Arcade sequel bijatyki Deadliest Warrior: The Game. W sierpniu w ofercie obu usług pojawi się także strzelanina Ugly Americans: Apocalypsegeddon na motywach popularnego serialu animowanego.

Po klęsce najnowszej odsłony serii Rock Band grupa medialna Viacom postanowiła wycofać się z dalszej produkcji muzycznych gier wideo i pozbyła się studia Harmonix. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z działalności w branży. Kilka dni temu informowaliśmy, że podległa jej korporacja MTV Networks Entertainment Group zdecydowała się utworzyć nowe studio deweloperskie. 345 Games zajmie się produkcją gier bazujących na markach będących własnością m.in. stacji telewizyjnych Spike TV i Comedy Central.

Pierwsze konkrety na temat Deadliest Warrior: Legends i Ugly American: Apocalypsegeddon - ilustracja #1

Deweloperzy mają już na warsztacie dwa tytuły. Deadliest Warrior: Legends będzie kolejną odsłoną serii zapoczątkowanej w ubiegłym roku przez Deadliest Warrior: The Game. Pierwowzór zakupiło do tej pory blisko 400 tys. użytkowników Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network. Autorzy sequela liczą na podobny sukces, tym bardziej że w Legends pojawi się jeszcze większa liczba legendarnych wojowników, nowe areny, rozbudowane opcje starć, tryb kampanii, a także całe mnóstwo broni i specjalnych umiejętności do odblokowania. Gra ukaże się w połowie lipca i sprzedawana będzie wyłącznie w dystrybucji elektronicznej.

Na sierpień zapowiedziano premierę kolejnej produkcji studia 345 Games. W prace nad side-scrollową strzelaniną Ugly Americans: Apocalypsegeddon zaangażowali się twórcy znanej widzom stacji telewizyjnej Commedy Central kreskówki, w tym również aktorzy podkładający głosy postaciom w serialu. Szczegółów fabuły nie ujawniono, ale wiadomo, że gracze będą mieli za zadanie pokonać panoszących się na ulicach mieszkańców innego świata i powstrzymać zbliżającą się apokalipsę. Według zapewnień dewelopera, tryskająca czarnym humorem gra cechować się będzie „uzależniającą rozgrywką”, a poza trybem solowym w Apocalypsegeddon pojawi się także opcja 4-osobowej kooperacji. Podobnie jak Deadliest Warrior: Legends tytuł oferowany ma być użytkownikom PlayStation Network i Xbox Live Arcade w cenie 10 dolarów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.