Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Deadliest Warrior: Legends (X360)

Deadliest Warrior: Legends

Sequel bijatyki Deadliest Warrior: The Game. Podobnie jak pierwowzór, gra bazuje na popularnym programie emitowanym przez stację telewizyjną Spike TV. Gracze wcielają się w legendarnych wojowników i pojedynkują się używając właściwych im broni oraz umiejętności.

Bijatyki | seriale TV

Okładka Deadliest Warrior: Legends (X360)

producent: Pipeworks Software

wydawca: 345 Games

data premiery gry:

6lip2011

X360

26lip2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Deadliest Warrior: Legends to pierwsza produkcja należącego do grupy MTV Networks Entertainment studia 345 Games, specjalizującego się w grach bazujących na własności intelektualnej stacji telewizyjnych Spike TV i Comedy Central. Jest to równocześnie druga odsłona cyklu bijatyk zapoczątkowanego w 2010 roku przez Deadliest Warrior: The Game autorstwa deweloperów z firmy Pipeworks Software. Pod względem technologicznym gra oparta została na rozwiązaniach zastosowanych w pierwowzorze, które rozbudowano jednak o nowe elementy.

Seria Deadliest Warrior nawiązuje do popularnego programu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Jego autorzy porównują broń, techniki bojowe i umiejętności wojowników z różnych okresów historycznych, starając się wskazać, kto wygrałby w bezpośrednim starciu.

W grze Deadliest Warrior: Legends naprzeciw siebie stają owiane legendami postaci znane z drugiego sezonu programu. Każdy z bohaterów posiada specyficzny arsenał broni (w którym znaleźć można kilka rodzajów oręża do walki w zwarciu i na dystans) oraz zestaw umiejętności bojowych, odblokowywanych wraz z postępami w rozgrywce. Gracze mają okazję przekonać się o ich skuteczności pojedynkując się na wirtualnych arenach.

Twórcy Deadliest Warrior: Legends postawili na realizm. Każda broń odwzorowana została z dbałością o takie parametry jak szybkość, rodzaj zadawanych obrażeń i skuteczność. Także poszczególne ataki naśladują autentyczne sposoby walki. Rozgrywka cechuje się dużą brutalnością i obfituje w widok krwi. W grze ujęto takie czynniki wpływające na wynik starcia jak chociażby krwotoki czy doznane złamania.

Nowości i zmiany wprowadzone w Legends to m.in.: tryb kampanii, bardziej precyzyjny system walki bronią dystansową i nowe areny.

Poza możliwością zabawy solowej, w grze zaimplementowano opcję multiplayer. Pojedynki za pośrednictwem sieci Internet toczyć można z żywymi oponentami na zasadzie „1 na 1” lub uczestnicząc w turniejach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Deadliest Warrior: Legends

Klasyfikacja PEGI Deadliest Warrior: Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Deadliest Warrior: Legends

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Arcade
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Pierwsze konkrety na temat Deadliest Warrior: Legends i Ugly American: Apocalypsegeddon

wiadomość10 kwietnia 2011

Niedawno utworzone studio deweloperskie 345 Games pracuje już na pełnych obrotach. Ekipa kierowana przez Dana Yanga, wiceprezesa MTV Networks Entertainment Group, zamierza w połowie lipca udostępnić poprzez PlayStation Network i Xbox Live Arcade sequel bijatyki Deadliest Warrior: The Game. W sierpniu w ofercie obu usług pojawi się także strzelanina Ugly Americans: Apocalypsegeddon.

X360
PS3