Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 11:41

autor: Szymon "Hed" Liebert

Project RedLime zostanie ujawniony na targach gamescom?

Project RedLime, czyli tajemnicza produkcja studia Starbreeze, może zostać ujawniona na targach gamescom. Takie plotki pojawiły się po wpisie jednego z pracowników dewelopera. Od wielu miesięcy mówi się o tym, że za tajemniczą nazwą prawdopodobnie kryje się odświeżona wersja serii Syndicate.

Wiele wskazuje na to, że Project RedLime, który być może jest odświeżoną wersją kultowego Syndicate, zostanie ujawniony na tegorocznych targach gamescom. Jeden z pracowników studia Starbreeze zapowiedział takie wydarzenie na swoim koncie Twitter, po czym szybko usunął wiadomość. Na szczęście, jeden z zagranicznych portali zdołał podejrzeć jego wypowiedź.

Skasowany wpis został przejęty przez niemiecki serwis PlaySyndicate i pochodził z kanału Rickarda Johanssona, jednego z pracowników studia Starbreeze. Johansson napisał:

Wielka chwila nadchodzi. Ujawnienie projektu Redlime tworzonego przez Starbreeze i EA. Czas spotkać się z dziennikarzami.

Project RedLime zostanie ujawniony na targach gamescom? - ilustracja #1

Treść zdania jest wyjątkowo bezpośrednia, a fakt, że pracownik studia usunął wpis tylko podgrzewa atmosferę. Mimo tego, lepiej potraktować to wydarzenie z niedowierzaniem, bo plotki o rychłej zapowiedzi Project RedLime powracały kilkukrotnie.

Według wyjaśnień Electronic Arts, Project RedLime to odświeżona wersja pewnej zapomnianej marki. Takie tropy jak rejestracja nazwy Syndicate przez studio Starbreeze czy wycieki fragmentów scenariusza, budzą nadzieję fanów właśnie na remake kultowej gry taktycznej studia Bullfrog.