Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 12:13

autor: Kono

Klon Minecrafta najlepiej zarabiającą grą na kanale Xbox Live Indie Games

Gra Fortress Craft uzyskała ponad milion dolarów przychodu brutto i tym samym stała się najlepiej zarabiającym tytułem na kanale Xbox Live Indie Games. Wynik ten został osiągnięty dzieki sprzedaży przeszło 350 tysięcy kopii.

Jak poinformował serwis Kotaku, gra Fortress Craft, będąca klonem popularnego Minecrafta, stała się najlepiej zarabiającą grą na kanale Xbox Live Indie Games.

Tytuł autorstwa zespołu ProjectorGames sprzedał się w nakładzie 350 tysięcy sztuk. Pozwoliło mu to osiągnąć wynik przekraczający milion dolarów przychodu brutto. Warto zaznaczyć, że gra zadebiutowała w kwietniu, więc zdobycie miana najbardziej dochodowej produkcji udostępnianej na kanale Xbox Live Indie Games jest tym bardziej imponująca.

Klon Minecrafta najlepiej zarabiającą grą na kanale Xbox Live Indie Games - ilustracja #1

Niemniej jednak zespół ProjectorGames musi wziąć pod uwagę to, że jeszcze w tym roku na Xbox Live ma zadebiutować bezpośredni konkurent Fortress Crafta, czyli słynny Minecraft. Co prawda, pojawi się on najpierw w postaci bety, ale sukcesy jakie produkt Markusa "Notcha" Perssona święci na rynku pecetowym każą przypuszczać, że rywalizacja między dwoma grami będzie zacięta.

Przypominamy, że Fortress Craft wydawane jest w formie epizodów. W pierwszym z nich dostajemy jedynie podstawowy silnik, za pomocą którego wygenerujemy świat. Gra zadebiutowała 8 kwietnia na Xbox Live Indie Games.