Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Fortress Craft (X360)

Fortress Craft X360

Fortress Craft to wyprodukowana przez studio deweloperskie ProjectorGames gra logiczna, stanowiąca "konkurencję" dla kultowego Minecrafta.

Logiczne | FPP | sandbox | indie | kooperacja | crafting | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Fortress Craft (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

8kwietnia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fortress Craft nie jest typową grą, a bardziej zestawem narzędzi do tworzenia i odkrywania wirtualnych światów. Deweloperzy z ProjectorGames postawili przed sobą ambitne zadanie wyprodukowania czegoś, co pozwoliłoby graczom wykazać się niemal nieskrępowaną pomysłowością, a przy tym przez cały czas zaskakiwało i inspirowało do wprowadzania kolejnych zmian.

Istotą zabawy w Fortress Craft jest przetwarzanie zbudowanego z prostopadłościanów świata. Dzięki licznym opcjom transformacji generować można różnego rodzaju obiekty o specyficznych właściwościach. Pozwala to m.in. rzeźbić teren, budować okazałe twierdze czy drążyć rozległe tunele. Możliwości kreowania świata są w tym przypadku ograniczone przede wszystkim wyobraźnią.

„Akcja” gry obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracze mają okazję wcielić się we własne, xboksowe awatary i zaopatrzeni w różnego rodzaju kilofy oraz narzędzia górnicze przekształcać rozległe poziomy. Twórcy Fortress Craft zadbali o szereg opcji ułatwiających przemieszczanie się w terenie, w tym na przykład możliwość latania.

Ważnym elementem gry jest nie tylko proces kreacji wirtualnego świata, ale również dzielenie się swoimi dokonaniami z innymi. Dzięki funkcjonalności usługi Xbox Live inni gracze mogą nie tylko oglądać wyciosane z bloków krainy, ale również je upiększać i modyfikować.

W Fortress Craft widać wyraźne inspiracje pecetowym przebojem Minecraft autorstwa firmy Mojang Specifications. Projektanci gry twierdzą jednak, że z uwagi na różnice w sposobie rozgrywki są to jednak zdecydowanie odmienne produkcje, choć z tego samego „klockowego” gatunku.

Warto zwrócić uwagę, że Fortress Craft dystrybuowany jest jako Xbox Live Indie Game i składa się z siedmiu części nazwanych „rozdziałami” (chapters). Każdy z nich jest samodzielną grą, jednak zawiera szereg odrębnych opcji przekształceń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Gry podobne do Fortress Craft

Wymagania wiekowe Fortress Craft

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fortress Craft

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft ujawnił najpopularniejsze gry 2011 roku na usługach Live
Microsoft ujawnił najpopularniejsze gry 2011 roku na usługach Live

wiadomość8 stycznia 2012

Firma Microsoft poinformowała jakie gry były w minionym roku najpopularniejsze na jej usługach sieciowych. Posiadacze konsol Xbox 360 najwięcej czasu spędzili bawiąc się w Call of Duty: Black Ops, podczas gdy dla pecetowów korzystających z Game for Windows Live numerem jeden było Age of Empires Online.

Klon Minecrafta najlepiej zarabiającą grą na kanale Xbox Live Indie Games

wiadomość11 sierpnia 2011

Gra Fortress Craft uzyskała ponad milion dolarów przychodu brutto i tym samym stała się najlepiej zarabiającym tytułem na kanale Xbox Live Indie Games. Wynik ten został osiągnięty dzieki sprzedaży przeszło 350 tysięcy kopii.

Klon Minecrafta bije rekordy sprzedaży

wiadomość19 kwietnia 2011

Okazuje się, że liczne kontrowersje nie zaszkodziły fanom układania sześcianów. Miłośnicy Minecraft nie są już ograniczeniu tylko do pecetów i mogą kopać, budować fortece i walczyć z kanciastymi potworami także na Xboksie 360. Okazuje się, że z opcji tej skorzystała spora rzesza graczy.

Klon Minecraft zmierza na Xboksa 360

wiadomość23 lutego 2011

Już w marcu w usłudze Xbox Live ma pojawić się niezależna gra FortressCraft. Jest to tytuł, w którym akcja toczy się w otwartym świecie, a główną rozrywką dla naszego bohatera jest budowanie fortec i innych konstrukcji.