Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360
Okładka Fortress Craft (X360)
OkładkaFortress Craft (X360)

Fortress Craft X360

Fortress Craft to wyprodukowana przez studio deweloperskie ProjectorGames gra logiczna, stanowiąca "konkurencję" dla kultowego Minecrafta.

Logiczne | FPP | sandbox | indie | kooperacja | crafting | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fortress Craft Premiera X360

8kwietnia2011

producent: ProjectorGames wydawca: ProjectorGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Fortress Craft nie jest typową grą, a bardziej zestawem narzędzi do tworzenia i odkrywania wirtualnych światów. Deweloperzy z ProjectorGames postawili przed sobą ambitne zadanie wyprodukowania czegoś, co pozwoliłoby graczom wykazać się niemal nieskrępowaną pomysłowością, a przy tym przez cały czas zaskakiwało i inspirowało do wprowadzania kolejnych zmian.

Istotą zabawy w Fortress Craft jest przetwarzanie zbudowanego z prostopadłościanów świata. Dzięki licznym opcjom transformacji generować można różnego rodzaju obiekty o specyficznych właściwościach. Pozwala to m.in. rzeźbić teren, budować okazałe twierdze czy drążyć rozległe tunele. Możliwości kreowania świata są w tym przypadku ograniczone przede wszystkim wyobraźnią.

„Akcja” gry obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracze mają okazję wcielić się we własne, xboksowe awatary i zaopatrzeni w różnego rodzaju kilofy oraz narzędzia górnicze przekształcać rozległe poziomy. Twórcy Fortress Craft zadbali o szereg opcji ułatwiających przemieszczanie się w terenie, w tym na przykład możliwość latania.

Ważnym elementem gry jest nie tylko proces kreacji wirtualnego świata, ale również dzielenie się swoimi dokonaniami z innymi. Dzięki funkcjonalności usługi Xbox Live inni gracze mogą nie tylko oglądać wyciosane z bloków krainy, ale również je upiększać i modyfikować.

W Fortress Craft widać wyraźne inspiracje pecetowym przebojem Minecraft autorstwa firmy Mojang Specifications. Projektanci gry twierdzą jednak, że z uwagi na różnice w sposobie rozgrywki są to jednak zdecydowanie odmienne produkcje, choć z tego samego „klockowego” gatunku.

Warto zwrócić uwagę, że Fortress Craft dystrybuowany jest jako Xbox Live Indie Game i składa się z siedmiu części nazwanych „rozdziałami” (chapters). Każdy z nich jest samodzielną grą, jednak zawiera szereg odrębnych opcji przekształceń.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fortress Craft: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fortress Craft Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live