Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCX360PS3Wii
Okładka Create (PC)
OkładkaCreate (PC)

Create

Gra logiczna dla całej rodziny. Wyzwania wymagają nie tylko sprytu, ale i zręczności. Jednocześnie jest to produkcja stawiająca na kreatywność graczy.

Logiczne | elementy logiczne | edukacyjne | PlayStation Move

Create to gra dla całej rodziny, w której spore znaczenie ma kreatywność i wyobraźnia graczy. Produkcja przypominająca takie tytuły jak The Incredible Machine, LittleBigPlanet, czy Scribblenauts została przygotowana przez dewelopera wchodzącego w skład kolektywu EA Play, należącego do wydawcy Electronic Arts.

W Create gracze otrzymują ponad sto poziomów wypełnionych najróżniejszymi zagadkami i wyzwaniami. Poradzenie sobie z nimi wymaga nie tylko zręczności, ale i pomysłowości. Wszystko dzięki otwartej strukturze gry, która pozwala wpływać na wygląd otoczenia, zachowanie obiektów, czy funkcjonujące w nim postacie. Za pomocą kilku narzędzi (pędzli, tekstur, naklejek) uczestnicy zabawy mogą kreować własne światy oraz rozwiązywać problemy na najróżniejsze sposoby. Zajmując się danym poziomem możemy wybrać jego tło, tekstury dla poszczególnych elementów i rozstawić potrzebne przedmioty.

Twórcy przygotowali wiele zróżnicowanych lokacji, mini-gierek, postaci oraz animowanych obiektów. Dzięki temu na ekranie pojawiają się fikcyjne potwory (ogr), zwierzęta (dinozaury), pojazdy (buggy, rower), czy pozornie zwyczajne przedmioty. Create oferuje wiele form zabawy – przykładem może być poziom, na którym musimy zadbać o bezpieczeństwo małego pojazdu i przeprowadzić go przez labirynt pułapek.

Od strony wizualnej produkcja jest niezwykle kolorowa i bajkowa, więc nadaje się praktycznie dla wszystkich graczy. Manipulowanie obiektami jest proste, a interfejs intuicyjny. Przechodząc kolejne poziomy i zdobywając punkty odkrywamy także nowe wyzwania i ukryte obszary świata gry. Ciekawym dodatkiem jest możliwość publikowania stworzonych przez siebie układów i rozwiązań w Internecie.

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Create cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Create

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Create Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 Ultra lub lepsza)
  • 1.8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
Wii