Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3WiiPCX360
Okładka Create (PS3)

Create

Gra logiczna dla całej rodziny. Wyzwania wymagają nie tylko sprytu, ale i zręczności. Jednocześnie jest to produkcja stawiająca na kreatywność graczy.

Logiczne | elementy logiczne | edukacyjne | PlayStation Move

Okładka Create (PS3)

data premiery gry:

16lis2010

PC X360 PS3 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Create to gra dla całej rodziny, w której spore znaczenie ma kreatywność i wyobraźnia graczy. Produkcja przypominająca takie tytuły jak The Incredible Machine, LittleBigPlanet, czy Scribblenauts została przygotowana przez dewelopera wchodzącego w skład kolektywu EA Play, należącego do wydawcy Electronic Arts.

W Create gracze otrzymują ponad sto poziomów wypełnionych najróżniejszymi zagadkami i wyzwaniami. Poradzenie sobie z nimi wymaga nie tylko zręczności, ale i pomysłowości. Wszystko dzięki otwartej strukturze gry, która pozwala wpływać na wygląd otoczenia, zachowanie obiektów, czy funkcjonujące w nim postacie. Za pomocą kilku narzędzi (pędzli, tekstur, naklejek) uczestnicy zabawy mogą kreować własne światy oraz rozwiązywać problemy na najróżniejsze sposoby. Zajmując się danym poziomem możemy wybrać jego tło, tekstury dla poszczególnych elementów i rozstawić potrzebne przedmioty.

Twórcy przygotowali wiele zróżnicowanych lokacji, mini-gierek, postaci oraz animowanych obiektów. Dzięki temu na ekranie pojawiają się fikcyjne potwory (ogr), zwierzęta (dinozaury), pojazdy (buggy, rower), czy pozornie zwyczajne przedmioty. Create oferuje wiele form zabawy – przykładem może być poziom, na którym musimy zadbać o bezpieczeństwo małego pojazdu i przeprowadzić go przez labirynt pułapek.

Od strony wizualnej produkcja jest niezwykle kolorowa i bajkowa, więc nadaje się praktycznie dla wszystkich graczy. Manipulowanie obiektami jest proste, a interfejs intuicyjny. Przechodząc kolejne poziomy i zdobywając punkty odkrywamy także nowe wyzwania i ukryte obszary świata gry. Ciekawym dodatkiem jest możliwość publikowania stworzonych przez siebie układów i rozwiązań w Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Create

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Create

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5600 Ultra lub lepsza)
  • 1.8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne
EA na Tokyo Game Show - Shadows of the DAMNED, nowa Alice, Dead Space Extraction i inne

wiadomość15 września 2010

Electronic Arts – jeden z wiodących producentów gier, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ramach rozpoczętych właśnie Tokyo Game Show, ujawnił szereg informacji dotyczących nowych produkcji i planów wydawniczych firmy na najbliższy okres.

Electronic Arts pozwoli nam tworzyć w grze Create
Electronic Arts pozwoli nam tworzyć w grze Create

wiadomość2 sierpnia 2010

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę Create, która trafi na komputery PC i Mac oraz konsole (PlayStation 3, Xbox 360, Wii) w listopadzie tego roku. Jak sama nazwa wskazuje będzie to kolejna produkcja stawiająca na twórczość oraz wyobraźnię graczy. Create ma nagradzać pomysłowość odbiorców i prezentować zagadki, w których żadne rozwiązanie problemu nie będzie złe.

PC
X360
PS3
Wii