Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Tower Bloxx Deluxe (X360)
OkładkaTower Bloxx Deluxe (X360)

Tower Bloxx Deluxe X360

Tower Bloxx Deluxe to zaprojektowana z myślą o casualowych graczach gra zręcznościowa, w której budujemy drapacze chmur. Deweloperzy ze studia Digital Chocolate przewidzieli kilka trybów rozgrywki, w tym misje solowe oraz starcia multiplayer dla maksymalnie 4 graczy.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tower Bloxx Deluxe Premiera X360

21października2009

producent: Digital Chocolate wydawca: Digital Chocolate

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tower Bloxx Deluxe

Feeding Frenzy

Fortress Craft

Roogoo

Tower Bloxx Deluxe to casualowa produkcja logiczno-zręcznościowa, w której rozgrywka sprowadza się do budowy drapaczy chmur sięgających gwiazd. System zabawy został w niej uproszczony do granic możliwości – całość obsługujemy zaledwie jednym przyciskiem, układając kolejne segmenty wieżowców jeden na drugim. Grę opracowało studio Digital Chocolate. Jest to konwersja popularnej pozycji znanej dotąd wyłącznie posiadaczom pecetów.

Zabawa w Tower Bloxx Deluxe została podzielona na kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki. W Battle Mode rywalizujemy z trzema lub czterema innymi graczami o miano najlepszego budowniczego. W walce pomagają nam power-upy – ofensywne i defensywne bronie, przy pomocy których jesteśmy w stanie wypracować sobie przewagę (bomby, chwilową niezniszczalność itd.). Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że lider może korzystać jedynie z najsłabszych dodatków, więc utrzymanie pierwszego miejsca w wyścigu jest niezwykle trudnym zadaniem. W walce liczyć będzie się przede wszystkim precyzja – idealne ułożenie kilku segmentów pod rząd da nam porządnego kopa i pozwoli szybko uciec przed nieustanną pogonią.

Kolejna opcja rozgrywki to klasyczna już kooperacja. W tym przypadku gracze oczywiście współpracują. Nie jest to jednak na tyle łatwe zadanie, na jakie mogłoby wyglądać na pierwszy rzut oka. Towarzysze muszą bowiem nieustannie dbać o to, by układać segmenty na zmianę – każde zderzenie lub przypadkowe ułożenie klocków może doprowadzić do katastrofy. Kolejnym trybem jest Build City, w którym, jak sama nazwa wskazuje, budujemy miasto. Na początku otrzymujemy teren i kilka pustych dzielnic, które bardzo szybko musimy zapełnić drapaczami chmur. Każdy kolejny, stabilny budynek oznacza wzrost populacji miasta – pobicie rekordu nie jest łatwym zadaniem.

Tower Bloxx Deluxe zostało stworzone od podstaw na Xboksa 360, dzięki czemu może się pochwalić oprawą graficzną na zdecydowanie wyższym poziomie od pierwowzoru dostępnego na PC (oraz iPhonie). Produkcja zapewnia także możliwość zdobycia dwunastu Osiągnięć wartych w sumie 200 punktów GS, a także dostęp do rankingów najlepszych graczy. W trakcie rozgrywki na ekranie towarzyszą nam Awatary przyjaciół z Xbox Live – pełnią one rolę mieszkańców miasta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Tower Bloxx Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Tower Bloxx Deluxe Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live