Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2009, 12:10

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, The Beatles: Rock Band, Oddworld) 20/10/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: gracze walczą o serwery dedykowane w pecetowym Modern Warfare 2, premiera albumu Abbey Road do The Beatles: Rock Band, środa w Xbox Live Arcade, wrzesień w Stanach Zjednoczonych, klasyka w serwisie Console Classix, czwartek dniem premiery przygód Abe’a w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: gracze walczą o serwery dedykowane w pecetowym Modern Warfare 2, premiera albumu Abbey Road do The Beatles: Rock Band, środa w Xbox Live Arcade, wrzesień w Stanach Zjednoczonych, klasyka w serwisie Console Classix, czwartek dniem premiery przygód Abe’a w wersji na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty: Modern Warfare 2

Gracze nie rezygnują z walki o uzupełnienie pecetowej wersji gry Call of Duty: Modern Warfare 2 o obsługę serwerów dedykowanych. Po kontrowersyjnych ogłoszeniach przedstawionych przez Roba Bowlinga uruchomili specjalną petycję, której celem jest zmuszenie Infinity Ward do zmiany decyzji. Aktualnie podpisało się pod nią niemal 90 tysięcy osób. Tego typu działania rzadko przynoszą skutek, lecz może akurat w tym wypadku będzie odwrotnie? Modern Warfare 2 zostanie wydane już 10 listopada.

The Beatles: Rock Band

Dzisiaj do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live i amerykańskiego PlayStation Network (w Europie od czwartku) zawitał z kolei pierwszy dodatkowy album z utworami The Beatles, przeznaczony dla posiadaczy pełnej wersji zestawu The Beatles: Rock Band. Płyta Abbey Road kosztuje odpowiednio 1360 punktów (X360) oraz 16,99 dolarów (PS3). Nie musicie jednak przeznaczać aż tylu pieniędzy, by zaopatrzyć się w nowe piosenki. Wydając każdorazowo równowartość dwóch dolarów możecie zakupić pojedyncze utwory – wybór padł na singlowe Maxwell's Silver Hammer, Oh! Darling oraz Because.

Band Hero

Jedną z gwiazd, która zaliczy wirtualny występ w grze muzyczno rytmicznej Band Hero będzie Adam Levine z grupy Maroon 5. Produkcja zadebiutuje w przyszłym miesiącu w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i Nintendo DS. W tym miejscu znajdziecie pełną listę utworów.

Xbox Live Arcade

W tę środę w serwisie Xbox Live Arcade zadebiutują dwie kolejne pozycje. Wybór padł tym razem na karcianą wersję gry strategicznej Panzer General: Allied Assault oraz logiczną produkcję Tower Bloxx Deluxe, w której możemy zbudować najwyższy wieżowiec świata. Oba tytuły kosztują 800 punktów MS.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, The Beatles: Rock Band, Oddworld) 20/10/09 - ilustracja #1

Stany Zjednoczone

Grupa NPD podzieliła się wrześniowymi wynikami sprzedaży gier i konsol w Stanach Zjednoczonych. Wynika z nich, że najpopularniejszą platformą w badanym okresie było Nintendo DS, które zakupiło 524 tysiące osób. Na kolejnej pozycji uplasowało się PlayStation 3, na co spory wpływ miało oczywiście wprowadzenie do sprzedaży modelu Slim i obniżenie ceny (492 tysiące sztuk). Na kolejnych miejscach znalazło się Wii (463 tysiące) i Xbox 360 (353 tysiące).

W temacie gier sytuacja prezentuje się następująco:

  1. Halo 3: ODST (360) -- 1,520,000
  2. Wii Sports Resort (Wii) -- 442,900
  3. Madden NFL 10 (360) -- 289,600
  4. Mario & Luigi: Bowser's Inside Story (DS) -- 258,100
  5. The Beatles: Rock Band (360) -- 254,000
  6. Madden NFL 10 (PS3) -- 246,500
  7. Marvel Ultimate Alliance 2 (360) -- 236,000
  8. Batman: Arkham Asylum (PS3) -- 212,500
  9. Guitar Hero 5 (360) -- 210,800
  10. The Beatles Rock Band (Wii) -- 208,600

Xbox Live

Michael Pachter, znany analityk firmy Wedbush Morgan zajmujący się rynkiem elektronicznej rozrywki, przewiduje, że Microsoft w niedalekiej przyszłości dosyć znacznie podwyższy opłaty abonamentowe usługi Xbox Live.

Console Classix

Masz ochotę zagrać w konsolowe klasyki sprzed lat? Umożliwi ci to serwis Console Classix, posiadający w swej bazie około 3000 gier znanych z takich platform, jak Sega Genesis, NES, Super Nintendo, ColecoVision, Atari 2600, Sega Master System, Sega Game Gear, Game Boy, Game Boy Color oraz Game Boy Advance. Podstawowa wersja portalu jest w pełni darmowa. Za dostęp do wszystkich funkcji trzeba już jednak opłacać abonament – 5,99 dolarów na miesiąc (59,99 rocznie).

Calling All Cars

Wszystko wskazuje na to, ze Calling All Cars, pierwsza produkcja Davida Jaffe’a (twórcy God of War) na konsolę PlayStation 3, zostanie częściowo uśmiercona 14 stycznia 2010 roku. Wówczas to wyłączone zostaną serwery, na których działa ta całkiem przyjemna, sieciowa zręcznościówka.

Oddworld

Oddworld: Abe’s Oddysee oraz Oddworld: Abe’s Exodus trafią do oferty PlayStation Network już w ten czwartek, poinformował Lorne Lanning, założyciel Oddworld Inhabitants. Obie pozycje będą kosztować 9,99 dolarów.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, The Beatles: Rock Band, Oddworld) 20/10/09 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

LEGO Rock Band

Dreamkiller

Machinarium

New Super Mario Bros. Wii

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Painkiller: Resurrection

God of War Collection

Aliens vs Predator

Mario & Sonic at the Olympic Winter Games

Gramy w Machinarium Gramy!

Assassin's Creed II - Z dziennika dewelopera

gry