Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2011, 14:05

autor: Soviet

Klon Minecrafta bije rekordy sprzedaży

Okazuje się, że liczne kontrowersje nie zaszkodziły fanom układania sześcianów. Miłośnicy Minecraft nie są już ograniczeniu tylko do pecetów i mogą kopać, budować fortece i walczyć z kanciastymi potworami także na Xboksie 360. Okazuje się, że z opcji tej skorzystała spora rzesza graczy.

Okazuje się, że liczne kontrowersje nie zaszkodziły producentom Fortress Craft. Dzięki tej grze miłośnicy Minecraft nie są już ograniczeni tylko do pecetów i mogą wydobywać cenne minerały oraz budować kanciaste fortece także na Xboksie 360. ProjectorGames informuje na swojej stronie internetowej, że z opcji tej skorzystała spora rzesza graczy.

Pierwszy epizod Fortress Craft pojawił się w ofercie Xbox Live Indie Games ósmego kwietnia i szturmem przedarł się na samą górę list sprzedaży. Pierwszego dnia na tę produkcję skusiło się 16 tysięcy użytkowników. Wynik ten pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca w kanadyjskim zestawieniu najlepiej sprzedających się tytułów. Równie spektakularne rezultaty zanotowano w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie gra zajęła odpowiednio drugie i trzecie miejsce. ProjectorGames ogłosiło swoje dzieło "najszybciej sprzedającą się pozycją w historii XBLIG" (Xbox Live Indie Games - znaleźć tu można niezależne produkcje tworzone przez małe studia), detronizującą dotychczasowego lidera - I MAED A GAM3 W1TH Z0MBIES 1N IT!!!1.

Klon Minecrafta bije rekordy sprzedaży - ilustracja #1

Fortress Craft wydawane jest w formie epizodów. W pierwszym z nich dostajemy jedynie podstawowy silnik, za pomocą którego wygenerujemy świat. Każda kolejna odsłona ma wprowadzać nowe opcje, przedmioty i elementy grafiki. Od Minecraft tytuł ten odróżnia znacznie lepsza grafika i bohaterowie - nasze Xboksowe avatary. Cena tej produkcji została ustalona na 240 Microsoft Points (choć wstępnie mówiło się o 80MP).