Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 13:39

autor: DogGhost

Minecraft - 3 miliony sprzedanych egzemplarzy

Twórca Minecrafta, Markus "Notch" Persson, poinformował, że jego gra została kupiona przez ponad trzy miliony graczy. Tym samym potwierdza się niesłabnące zainteresowanie tą niezależną produkcją.

Minecraft, największy fenomen wśród gier niezależnych ostatnich lat, pokonał kolejną barierę. Jak poinformował na Twitterze jego twórca, Markus Persson, trafił on już do ponad trzech milionów nabywców. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponujący wynik. Jeżeli sami chcecie się przekonać, dlaczego ta gra cieszy się tak dużą popularnością, to przypominamy o możliwości wypróbowania jej za darmo przez wszystkich nabywców pakietu Humble Indie Bundle #3 do 14 sierpnia.

Minecraft - 3 miliony sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #1

Wszystkie osoby grające w Minecrafta powinny śledzić doniesienia dotyczące zapowiedzianego na 18-19 listopada konwentu w Las Vegas. „Dla mnie MineCon będzie przede wszystkim czasem świętowania premiery pełnej wersji gry.” stwierdził Persson. „Naprawdę nie mogę się doczekać, żeby wyjść na scenę i nacisnąć przycisk służący do wysłania ostatecznej wersji gry.” Twórca uspokaja fanów, że nie oznacza to zakończenia prac nad Minecraftem i będzie on w dalszym ciągu rozwijany.

Minecraft - 3 miliony sprzedanych egzemplarzy - ilustracja #2

W przyszłym tygodniu powinna ruszyć oficjalna strona imprezy, która będzie systematycznie aktualizowana o opisy atrakcji czekających na odwiedzających. Bilety najprawdopodobniej rozejdą się w mgnieniu oka. Wszystkie doniesienia na ten temat można śledzić na koncie twórcy w serwisie Twitter, gdzie figuruje pod pseudonimem notch.

Więcej szczegółów na temat Minecrafta znajdziecie w artykule Von Zaya.