Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2011, 14:29

autor: Szymon Liebert

Wieści ze świata (Quantic Dreams, Team Bondi, Criterion) 5/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o matowej wersji Xboksa 360 250 GB, plotkach na temat nowej gry twórców Heavy Rain, kłopotach studia znanego z L.A. Noire, kodzie źródłowym Dooma 3 i następnym projekcie ekipy odpowiedzialnej za Burnout Paradise.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o matowej wersji Xboksa 360 250 GB, plotkach na temat nowej gry twórców Heavy Rain, kłopotach studia znanego z L.A. Noire, kodzie źródłowym Dooma 3 i następnym projekcie ekipy odpowiedzialnej za Burnout Paradise.

King's Bounty: The Legend

Dzisiaj na Steamie obniżono cenę gry King's Bounty: The Legend, czyli bardzo udanej strategii, która reprezentuje ten sam gatunek i styl co Heroes of Might & Magic. Cena tytułu wynosi 2,49 euro (około 8-9 złotych), więc zakup opłaca się także graczom z Polski. Produkcja jest dostępna tylko po angielsku lub rosyjsku. Oferta dnia będzie obowiązywała do godziny 19:00.

Matowy Xbox 360 250 GB

Firma Microsoft wypuści matową edycję „odchudzonej” konsoli Xbox 360 z 250 GB dyskiem. Do tej pory ta wersja sprzętu była dostępna tylko w obudowie z połyskiem, którą bardzo łatwo zabrudzić. Pudełka z matowym Xboksem 360 z 250 GB dyskiem trafią do sprzedaży jesienią.

Infraworld

Firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała nazwę Infraworld. Tytuł był projektem studia Quantic Dreams, znanego z gry Heavy Rain, nad którym prace anulowano. Działanie SCEE wydaje się wskazywać na to, że produkcja została wskrzeszona i może zostanie wydana. Niestety, na razie nie wiemy czy tak się stanie, bo wydawca nie ujawnił żadnych informacji na ten temat.

David Cage, szef Quantic Dreams, mówił w poprzednich wywiadach, że studio pracuje nad dwoma projektami, a jego ambicją jest stworzenie nowego gatunku lub przedefiniowanie znanych typów gier (np. strzelanki pierwszoosobowej).

Team Bondi

Studio Team Bondi, które stworzyło grę L.A. Noire, podobno ma problemy ze znalezieniem nowego wydawcy. Kłopoty wynikają z oskarżeń o nieuczciwe traktowanie pracowników przez szefostwo. Brendan McNamara, prezes dewelopera, podobno szuka nowych partnerów wydawniczych i na razie zwrócił się do takich firm jak Dr D (studio zajmujące się animacjami) oraz Kennedy-Mitchell Miller. Oba przedsiębiorstwa należą do George’a Millera, czyli twórcy serii Mad Max. Wygląda na to, że Team Bondi zostanie wchłonięte przez którąś z firm Millera, któremu zaimponowała gra L.A. Noire.

Wieści ze świata (Quantic Dreams, Team Bondi, Criterion) 5/08/11 - ilustracja #1

Doom 3

John Carmack, współzałożyciel id Software, ogłosił, że studio wypuści w tym roku kod źródłowy gry Doom 3. Pomysł uzyskał zielone światło od obecnego właściciela dewelopera, czyli firmę ZeniMax i zostanie wprowadzony w życie po wydaniu strzelanki Rage, która pojawi się w sklepach w październiku. Carmack zwrócił się też do innych twórców z prośbą o poparcie takiego podejścia. Zdaniem twórcy Dooma i Quake’a, otwarte kody źródłowe pomagają młodym producentom w rozwijaniu umiejętności.

Criterion

Twórcy serii Burnout najprawdopodobniej pracują nad nowymi wyścigami. Tak przynajmniej wynika z kilku ofert pracy opublikowanych w sieci. Criterion napisał w nich między innymi, że poszukuje innowacyjnego programisty, który pomógłby w stworzeniu oszałamiającej gry wyścigowej z otwartym światem i kierowcami prowadzonymi przez sztuczną inteligencję. W innym ogłoszeniu wspomniano również o chęci pracy na nowych platformach, co zdaniem niektórych komentatorów oznacza, że studio może pracować nad grą przeznaczoną na nieujawnione jeszcze konsole.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Final Fantasy Type-0

Just Dance 3

Brawl Busters

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Catherine

Allods Online Renaissance - zwiastun na premierę

Anno 2070 - gamescom 2011 (PL)

Brawl Busters - trailer #1

Driver: San Francisco - trailer #2

Deus Ex: Human Revolution - Classified

Guild Wars 2 - kulisy produkcji #1 udźwiękowienie (PL)

League of Legends: Clash of Fates - Dominion

Nuclear Dawn - trailer #2

Rage - Uprising

Resistance 3 - trailer #2

SkyDrift - kulisy produkcji #1

Skylanders: Spyro's Adventure - trailer #1

Transformers Universe - teaser #1

Take on Helicopters - grafiki koncepcyjne