Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2016, 13:48

Wieści ze świata (Overwatch, Resident Evil 7, PlanetSide) 4/7/2016

Dziś piszemy o nadchodzących poprawkach trybu Rywalizacji w Overwatch, popularności wersji demo Resident Evil 7 (Beginning Hour) oraz o wyłączeniu serwerów PlanetSide i nagraniu pokazującym ostatnie chwile „życia” tej gry. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Overwatch wkrótce z poprawkami w trybie Rywalizacji

Po dość długim oczekiwaniu, kilka dni temu Overwatch został wzbogacony o rankingowy tryb Rywalizacji. Niestety, mimo opóźnienia go o parę tygodni względem premiery „podstawki”, nie wszystko jeszcze działa w nim jak należy – gracze skarżą się, że podczas zabawy doświadczają chwilowych rozłączeń z serwerami. Nie byłaby to może bardzo dokuczliwa przypadłość, gdyby nie fakt, że użytkownicy otrzymują potem przez takie zjawiska niesłuszne kary podczas podsumowywania rozgrywek. Na szczęście Blizzard zamierza wypuścić patch naprawiający ten problem przed końcem bieżącego tygodnia.

Demo Resident Evil 7 bije rekordy popularności

W trakcie zakończonych niedawno targów E3 firma Capcom wypuściła Resident Evil 7: Beginning Hour – wersję demonstracyjną siódmej odsłony kultowej serii survival horrorów. Deweloper pochwalił się właśnie, że demo zostało ściągnięte dotąd przez ponad dwa miliony graczy, a w dodatku pobiło rekord liczby pobrań dla singleplayerowej próbki gry na PS4 w ciągu tygodnia od wypuszczenia w Ameryce Północnej (dzięki, GameSpot). Sukces jest tym większy, że Resident Evil 7: Beginning Hour zostało udostępnione tylko osobom posiadającym subskrypcję PlayStation Plus.

Zobacz ostatnie chwile życia PlanetSide

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku tygodni, 1 lipca studio Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment) wyłączyło serwery gry PlanetSide – sieciowego FPS-a z bitwami na dużą skalę, który został wydany na PC w 2003 roku. Steven Messner opublikował w serwisie YouTube filmik (widoczny poniżej), na którym ukazał ostatnie chwile „życia” tego tytułu. Na szczęście dostępne jest nadal PlanetSide 2 z 2012 roku. Przypomnijmy, że za półtora miesiąca (17 sierpnia) zagładzie ulegnie jeszcze jedna produkcja wspomnianego dewelopera – karcianka Legends of Norrath z 2007 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: