Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Arma III: Apex (PC)

Arma III: Apex PC

Pierwszy duży dodatek DLC do wydanej w 2013 roku gry Arma III studia Bohemia Interactive. Głównym elementem rozszerzenia jest zupełnie nowa mapa, obejmująca położony na Pacyfiku archipelag wysp Tanoa o powierzchni 100 km kwadratowych.

To jest dodatek do gry Arma III.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | wojenne | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Arma III: Apex (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lipca2016

11lipca2016

Steam

Arma III Apex to pierwszy duży dodatek DLC do wydanej na PC w 2013 roku gry Arma III, czyli trzeciej odsłony popularnego cyklu militarnych symulatorów firmy Bohemia Interactive. Opisywane rozszerzenie wprowadza do gry zupełnie nową zawartość, a także szereg istotnych zmian na gruncie technicznym.

Mechanika

Głównym elementem dodatku Arma III Apex jest zupełnie nowa mapa, oferująca olbrzymią lokację – położony na Pacyfiku archipelag wysp Tanoa o powierzchni 100 km kwadratowych. Wraz z nią otrzymujemy też nową, przeznaczoną do zabawy w trybie kooperacji kampanię, koncentrującą się wokół tematu konfliktów zbrojnych nieodległej przyszłości. Zestaw nowości uzupełniają niedostępne wcześniej bronie i pojazdy, w tym nieco bardziej futurystyczne wyposażenie w postaci lekkich pojazdów bojowych oraz samolotów pionowego startu VTOL.

Kwestie techniczne

Integralną częścią dodatku Arma III Apex jest także masywna aktualizacja gry, dostępna również za darmo dla wszystkich nie posiadających tego rozszerzenia. Jednym z jej efektów jest wyraźna poprawa szaty graficznej pierwowzoru, dzięki ulepszeniu takich elementów jak oświetlenie czy cieniowanie obiektów. Prócz tego łatka przebudowuje nieco interfejs gry i wprowadza szereg poprawek w mechanice (zwłaszcza trybu multiplayer), kładąc jednocześnie podwaliny pod dalszy rozwój gry – zarówno jeśli chodzi o zawartość oficjalną, jak i tę tworzoną przez graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Arma III: Apex

Klasyfikacja PEGI Arma III: Apex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Arma III: Apex

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3830
 • 15 GB HDD
 • Windows Vista (SP2)/7 (SP1)
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7750
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8 (64 bit)
Twórcy gry Arma III o przyszłości tytułu w 2017 roku
Twórcy gry Arma III o przyszłości tytułu w 2017 roku

wiadomość23 października 2016

Firma Bohemia Interactive ujawniła nowe informacje na temat planowanych rozszerzeń do symulacyjnej strzelanki taktycznej Arma III. Zapowiedziano 5 nowych DLC, a pierwsze z nich ma pojawić się na początku 2017 roku.

ArmA III Apex uchwyciła przyczółek. Top 10 Steam (10 - 16 lipca)
ArmA III Apex uchwyciła przyczółek. Top 10 Steam (10 - 16 lipca)

wiadomość18 lipca 2016

ArmA III Apex była w ubiegłym tygodniu najbardziej rozchwytywanym towarem na platformie cyfrowej dystrybucji Steam. W pierwszej dziesiątce pojawiło się też kilka nowych, interesujących tytułów.

Premiera Arma III Apex
Premiera Arma III Apex

wiadomość11 lipca 2016

To dobry dzień dla wszystkich fanów gier militarnych stawiających na realizm. Od dzisiaj mogą oni prowadzić swoje manewry na terenach słonecznego archipelagu Tanoa w dużym rozszerzeniu do Arma III.

Twórcy gry Arma III o zawartości dodatku Apex w nowym dzienniku dewelopera
Twórcy gry Arma III o zawartości dodatku Apex w nowym dzienniku dewelopera

wiadomość9 czerwca 2016

Najnowszy film z cyklu dziennik dewelopera gry Arma III omawia szczegóły rozszerzenia Apex. Materiał nakreśla zarys fabularny dodatkowej kampanii, przybliża strukturę świata oraz omawia nowe rodzaje broni, ekwipunku i pojazdów.

Przyszłość gry Arma III w filmie z komentarzem twórców
Przyszłość gry Arma III w filmie z komentarzem twórców

wiadomość15 stycznia 2016

W nowym filmie z gry Arma III studio Bohemia Interactive opowiada o swoich planach na rozwój produkcji. W najbliższej przyszłości ten realistyczny FPS otrzyma aktualizację Eden oraz płatne rozszerzenie Apex. To jednak nie koniec wrażeń, gdyż twórcy już myślą nad kolejnymi usprawnieniami.