Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2016, 11:10

autor: luckie

Twórcy gry Arma III o zawartości dodatku Apex w nowym dzienniku dewelopera

Najnowszy film z cyklu dziennik dewelopera gry Arma III omawia szczegóły rozszerzenia Apex. Materiał nakreśla zarys fabularny dodatkowej kampanii, przybliża strukturę świata oraz omawia nowe rodzaje broni, ekwipunku i pojazdów.

Czesi ze studia Bohemia Interactive wypuścili właśnie nowy dziennik dewelopera, w którym opowiadają o nadchodzącym dodatku Apex do militarnego symulatora Arma III. Dzięki filmowi możemy lepiej poznać umiejscowienie gry oraz zarys konfliktu, jaki rozegra się na tropikalnym archipelagu Tanoa, leżącym gdzieś na Pacyfiku. Tanoa ma się składać z kilku różniących się od siebie wysp o łącznej powierzchni 100 kilometrów kwadratowych. Obszar ten będzie częścią fikcyjnego państewka zwanego Horizon Islands – byłej kolonii francuskiej, która po II wojnie światowej zyskała niepodległość. Właściwa akcja toczy się w roku 2035, kiedy to archipelag jest rozdarty pomiędzy rolniczą przeszłością a przemysłową nowoczesnością.

Jeśli chodzi o sam konflikt przedstawiony w dodatku Apex, NATO będzie musiało zareagować na nowe zagrożenie na wyspach Tanoa – rosnącą w siłę grupę przestępczą zwaną Syndikat, która wykorzystuje niedawną klęskę żywiołową do czerpania zysków z nielegalnych operacji. Oliwy do ognia dolewa organizacja CSAT, główny przeciwnik z Army III, która próbuje poszerzyć swoje wpływy w regionie.

Oprócz świeżych terenów i kampanii fabularnej oferującej około 6-8 godzin zabawy – którą notabene będzie się dało rozegrać w trybie współpracy dla 4 osób – Apex wprowadzi kilkanaście nowych rodzajów broni. Bojówki Syndikatu będą korzystały z klasyków pokroju karabinów AK czy wyrzutni rakiet RPG. Z kolei bardziej zaawansowane technologiczne siły NATO i CSAT będą miały na wyposażeniu nowoczesne uzbrojenie i gadżety, w tym różne warianty karabinu SPAR-16 i chińskiego CAR-95. Kolejną nowością będą nieobecne wcześniej pojazdy – zarówno cywilne (motorówki, jednopłatowce, jeepy) i wojskowe (samoloty pionowego startu, zwinne samochody typu LSV). Z dodatku ucieszą się też moderzy oraz osoby korzystające z różnego rodzaju modów, jako że Apex wprowadzi sporo nowych obiektów do edytora Eden. Te i inne nowości zostały szczegółowo opisane na oficjalnej stronie gry.

Arma III Apex to m.in. nowy region, konflikt zbrojny oraz wyposażenie. - Twórcy gry Arma III o zawartości dodatku Apex w nowym dzienniku dewelopera - wiadomość - 2016-06-09
Arma III Apex to m.in. nowy region, konflikt zbrojny oraz wyposażenie.

Rozszerzenie ma się ukazać tego lata, ale wciąż nie znamy dokładnej daty premiery – ma ona zostać ujawniona podczas konferencji PC Gaming Show na tegorocznym E3, która rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 20:30. Obecnie dodatek da się zamówić w przedsprzedaży na Steamie lub w oficjalnym sklepie Bohemii Interactive 20% taniej – za 23,99 euro (ok. 104 zł).