Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2016, 11:45

autor: luckie

Przyszłość gry Arma III w filmie z komentarzem twórców

W nowym filmie z gry Arma III studio Bohemia Interactive opowiada o swoich planach na rozwój produkcji. W najbliższej przyszłości ten realistyczny FPS otrzyma aktualizację Eden oraz płatne rozszerzenie Apex. To jednak nie koniec wrażeń, gdyż twórcy już myślą nad kolejnymi usprawnieniami.

Nasi południowo-zachodni sąsiedzi z czeskiego studia Bohemia Interactive wypuścili kilkuminutowy film nakreślający najbliższą przyszłość gry Arma III oraz podsumowujący zmiany, jakie pojawiły się w tym symulatorze pola walki w minionym roku. W przyszłym miesiącu fani Army III otrzymają rozbudowany edytor 3D o nazwie Eden, który pozwoli dowolnie rozmieszczać i edytować obiekty, a także ustalać cele misji, skrypty itp. Wraz z nim pojawi się również ulepszona przeglądarka serwerów oferująca mnóstwo filtrów wyszukiwania oraz opcję automatycznego instalowania modów wymaganych na danym serwerze. Ponadto zaplanowana na luty aktualizacja ma zawierać poprawki audio, dostosowaną czcionkę w grze i inne usprawnienia.

Twórcy Army III zdają się dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierzają. - Przyszłość gry Arma III w filmie z komentarzem twórców - wiadomość - 2016-01-15
Twórcy Army III zdają się dobrze wiedzieć, w jakim kierunku zmierzają.

Główną atrakcją nadchodzącą w 2016 roku jest rozszerzenie Apex, oferujące ogromną lokację – położony na Pacyfiku archipelag Tanoa o powierzchni 100 km kwadratowych – a wraz z nią nową kampanię dostępną w trybie kooperacji oraz kilka rodzajów broni i pojazdów (wśród nich lekkie pojazdy bojowe i samoloty pionowego startu). Podobnie jak w przypadku poprzednich pakietów DLC, zawartości płatnej towarzyszyć będzie darmowa łatka, która tym razem ma zawierać poprawki graficzne (m.in. lepsze oświetlenie i cieniowanie).

Twórcy mają też plany na rozbudowę serwisu Arma III Units. W niedalekiej przyszłości umożliwi on tworzenie i zarządzanie grupami graczy, a także pozwoli na szybkie dołączenie do rozgrywek wieloosobowych. Pewne funkcje Units mają też być dostępne bezpośrednio w grze.

  1. Oficjalna strona gry Arma III