Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 stycznia 2016, 11:46

Premiera Venture Kid – retro platformówki zainspirowanej cyklem Mega Man

Do sprzedaży w App Store trafiła retro platformówka Venture Kid. Na ukończeniu są także prace nad wersjami na Androida i pecety.

Wieloletnie czekanie na premierę gry Venture Kid wreszcie dobiegło końca. Retro platformówka studia FDG Entertainment właśnie zadebiutowała na rynku mobilnym.

Gra kosztuje 4 złote i jest to produkcja premium, więc po wpłaceniu tej kwoty nie pojawiają się już żadne mikropłatności. Obecnie tytuł dostępny jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS, ale twórcy pracują także nad wydaniami na Androida i PC, które powinny zadebiutować już wkrótce.

Fabuła Venture Kid obraca się wokół szalonego naukowca imieniem Teklov, który rozpoczął budowę kosmicznej fortecy. Plan łotra jest prosty – przekonał on wszystkich, że wyposażenie tego ogromnego kompleksu w potężne uzbrojenie umożliwi zaprowadzenie pokoju na świecie. Nie wspomniał jednak, że cel ten zamierza osiągnąć przejmując całkowitą władzę nad całą planetą. Ostatnią nadzieją ludzkości staje się chłopiec imieniem Andy (w tej roli my), który spróbuje przeszkodzić w realizacji ambicji Teklova.

Tworząc Venture Kid autorzy wzorowali się na 8-bitowych konsolowych platformówkach, w tym zwłaszcza na cyklu Mega Man. Podczas zabawy eksplorujemy więc duże dwuwymiarowe poziomy o częściowo otwartej strukturze, które zostały gęsto wypełnione pułapkami i sekretami. Mapy roją się także od przeciwników, zarówno tych standardowych, jak i potężnych wrogów. W walce z nimi korzystamy ze sporego arsenału uzbrojenia, a do tego możemy sobie pomóc poprzez stopniowe odblokowanie ośmiu różnorodnych ulepszeń postaci.

Wszystko to wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce retro i opatrzono ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Matta Creamera. Gra oferuje czułe sterowanie za pomocą interfejsu dotykowego, ale posiada także opcję korzystania z pada.