Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Antariksha Sanchar (iOS)

Antariksha Sanchar

Opracowana przez studio Quicksand GamesLab epizodyczna przygodówka point-and-click, z fabułą głęboko zakorzenioną w kulturze indyjskiej.

Przygodowe | point-and-click | edukacyjne | indie | eksperymentalne/artystyczne | epizodyczne

Okładka Antariksha Sanchar (iOS)

data premiery gry:

2020

AND iOS

Antariksha Sanchar (znana także pod angielskim tytułem Transmissions in Space) to głęboko osadzona w kulturze indyjskiej, epizodyczna przygodówka point-and-click. Za powstanie tytułu odpowiedzialne jest studio Quicksand GamesLab, zaś inspiracją dla twórców były postaci słynnego indyjskiego matematyka-samouka Srinivasy Ramanujana oraz równie popularnej tancerki Jayalakshmi Eshwar, która zresztą wzięła udział w pracach nad grą.

Fabuła

Akcja gry osadzona została we wczesnych latach dwudziestych XX wieku, w rejonie południowych Indii, wypełnionym niewielkimi miasteczkami i starożytnymi świątyniami. Podczas zabawy wcielamy się w rolę genialnego matematyka, którego celem jest zgłębienie tajemnic kosmosu oraz możliwości jego eksploracji przez człowieka.

Mechanika

Opisywana produkcja jest klasyczną przygodówką point-and-click, w której sednem zabawy jest eksploracja oraz rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek logicznych. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a kamera – w zależności od sytuacji – ustawiona jest za plecami bohatera, z boku lub w perspektywie izometrycznej. Podczas zabawy przemierzamy malownicze miasteczka i starożytne świątynie, wypełnione reliktami prastarej indyjskiej cywilizacji oraz zagadkami, związanymi z dokonaniami naukowymi starożytnych Hindusów. Dzięki licznym odniesieniom do dawnej i współczesnej kultury tego kraju, Antarisha Sanchar oprócz walorów czysto rozrywkowych pełnić może także z powodzeniem rolę swoistej encyklopedii indyjskiej kultury.

Kwestie techniczne

Antariksha Sanchar odznacza się barwną, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, w której dość wyraźnie widać głębokie inspiracje kulturą, sztuką i architekturą Indii. Całość uzupełnia utrzymana w podobnym klimacie ścieżka dźwiękowa, złożona z klasycznych utworów muzyki karnatackiej oraz dokonań współczesnych indyjskich twórców muzyki elektronicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Antariksha Sanchar

Wymagania wiekowe Antariksha Sanchar

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS