Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka Antariksha Sanchar (AND)
OkładkaAntariksha Sanchar (AND)

Antariksha Sanchar

Opracowana przez studio Quicksand GamesLab epizodyczna przygodówka point-and-click, z fabułą głęboko zakorzenioną w kulturze indyjskiej.

Przygodowe | point-and-click | edukacyjne | indie | eksperymentalne/artystyczne | epizodyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Antariksha Sanchar Premiera

lut2022

AND iOS

Gry podobne do Antariksha Sanchar

Goodbye Deponia

Silence

The Song of Seven

Antariksha Sanchar (znana także pod angielskim tytułem Transmissions in Space) to głęboko osadzona w kulturze indyjskiej, epizodyczna przygodówka point-and-click. Za powstanie tytułu odpowiedzialne jest studio Quicksand GamesLab, zaś inspiracją dla twórców były postaci słynnego indyjskiego matematyka-samouka Srinivasy Ramanujana oraz równie popularnej tancerki Jayalakshmi Eshwar, która zresztą wzięła udział w pracach nad grą.

Fabuła

Akcja gry osadzona została we wczesnych latach dwudziestych XX wieku, w rejonie południowych Indii, wypełnionym niewielkimi miasteczkami i starożytnymi świątyniami. Podczas zabawy wcielamy się w rolę genialnego matematyka, którego celem jest zgłębienie tajemnic kosmosu oraz możliwości jego eksploracji przez człowieka.

Mechanika

Opisywana produkcja jest klasyczną przygodówką point-and-click, w której sednem zabawy jest eksploracja oraz rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek logicznych. Akcję gry obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a kamera – w zależności od sytuacji – ustawiona jest za plecami bohatera, z boku lub w perspektywie izometrycznej. Podczas zabawy przemierzamy malownicze miasteczka i starożytne świątynie, wypełnione reliktami prastarej indyjskiej cywilizacji oraz zagadkami, związanymi z dokonaniami naukowymi starożytnych Hindusów. Dzięki licznym odniesieniom do dawnej i współczesnej kultury tego kraju, Antarisha Sanchar oprócz walorów czysto rozrywkowych pełnić może także z powodzeniem rolę swoistej encyklopedii indyjskiej kultury.

Kwestie techniczne

Antariksha Sanchar odznacza się barwną, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną, w której dość wyraźnie widać głębokie inspiracje kulturą, sztuką i architekturą Indii. Całość uzupełnia utrzymana w podobnym klimacie ścieżka dźwiękowa, złożona z klasycznych utworów muzyki karnatackiej oraz dokonań współczesnych indyjskich twórców muzyki elektronicznej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Antariksha Sanchar: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS