Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PSVPC
Okładka Energy Hook (PSV)
OkładkaEnergy Hook (PSV)

Energy Hook

Trójwymiarowa gra zręcznościowa studia Happion Labs, z akcją osadzoną w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tytułowy Energy Hook to mające postać mechanicznej rękawicy urządzenie, wystrzeliwujące wiązkę energii, przytwierdzającą się niczym lina do trafionego obiektu.

Zręcznościowe | TPP | science fiction | sporty ekstremalne | crowdfunding

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Energy Hook Premiera

anulowana

PSV

5lip2016

PC PS4

Energy Hook to trójwymiarowa zręcznościówka, w której bujamy się między wieżowcami za pomocą energetycznej linki z hakiem. Grę opracowało studio Happion Labs. Głównym projektantem był Jamie Fristrom, czyli człowiek, który pełnił on tę samą rolę przy produkcji gry Spider-Man 2: The Game.

Akcja gry toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tytułowy energy hook to mające postać mechanicznej rękawicy urządzenie, które wystrzeliwuje przypominającą linę wiązkę energii przytwierdzającą się do trafionego obiektu. Wynalazek ten początkowo służył jedynie w pracach budowlanych, ale młodzież szybko znalazła sposób na wykorzystywanie go do szalonych lotów między wieżowcami. W grze wcielamy się w Delilah, która dawniej była jednym z najlepszych specjalistów w wykorzystywaniu linek energetycznych. Ostatnie kilka lat spędziła z dala od tego sportu wychowując córkę. Ta jednak zachorowała i aby pokryć koszty leczenia Delilah musi powrócić do swojej dawnej pasji. Podczas jej nieobecności sport uległ jednak wielkim przeobrażeniem, więc wielu rzeczy będzie musiała nauczyć się od nowa.

Zawody toczone są na pełnych przeszkód torach, a punktami nagradzana jest zarówno prędkość, jak i styl wykonywanych akrobacji. Każdy uczestnik wyposażony jest również w buty umożliwiające bieganie po ścianach oraz plecak odrzutowy, pozwalający na wykonywanie dodatkowych manewrów. System sterowania gry automatycznie wyszukuje powierzchnie nadające się do podczepienia linki, bardziej ambitni gracze mogą jednak ręcznie celować w wybrane przez siebie obiekty i tym samym uzyskać znacznie większą kontrolę nad ruchem postaci.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Energy Hook: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
PSV