Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2013, 08:33

Energy Hook – ruszył Kickstarter nowej gry głównego projektanta Spider-Man 2: The Game

Wystartował Kickstarter Energy Hook, czyli nietypowej gry sportowej o bujaniu między budynkami na linkach energetycznych.

Ruszył Kickstarter Energy Hook, czyli trójwymiarowej pecetowej zręcznościówki, w której będziemy bujali się między wieżowcami za pomocą energetycznej linki z hakiem. Głównym projektantem jest Jamie Fristrom. Pełnił on tę samą rolę przy produkcji gry Spider-Man 2: The Game, która chwalona była zwłaszcza za świetna mechanikę poruszania się na sieciach między budynkami.

  1. Energy Hook – strona Kickstartera
  2. Energy Hook – strona oficjalna gry

Kampania Kickstarterowa Energy Hook jest o tyle nietypowa, że cel minimalny ustalono na poziomie jednego dolara. Powodem tego jest fakt, że Jamie Fristrom jest w stanie ukończyć produkcję w oparciu o własne fundusze. Celem zbiórki jest umożliwienie mu znacznego rozbudowania projektu oraz zatrudnienia większej ilości osób do pomocy.

Akcja gry toczyć się będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tytułowy energy hook to mające postać mechanicznej rękawicy urządzenie, które wystrzeliwuje przypominającą linę wiązkę energii przytwierdzającą się do trafionego obiektu. Wynalazek ten początkowo służył jedynie w pracach budowlanych, ale młodzież szybko znalazła sposób na wykorzystywanie go do szalonych lotów między wieżowcami.

Tak narodziła się nowa dyscyplina sportowa. Zawody toczone są na pełnych przeszkód torach, a punktami nagradzana jest zarówno prędkość, jak i styl wykonywanych akrobacji. Każdy uczestnik wyposażony jest również w buty umożliwiające bieganie po ścianach oraz plecak odrzutowy, pozwalający na wykonywanie dodatkowych manewrów.

W grze wcielimy się w Delilah, która dawniej była jednym z najlepszych specjalistów w wykorzystywaniu linek energetycznych. Ostatnie kilka lat spędziła z dala od tego sportu wychowując córkę. Ta jednak zachorowała i aby pokryć koszty leczenia Delilah musi powrócić do swojej dawnej pasji. Podczas jej nieobecności sport uległ jednak wielkim przeobrażeniem, więc wielu rzeczy będzie musiała nauczyć się od nowa.