Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2013, 18:36

Road Redemption osiągnęło sukces na Kickstarterze

Na dwa dni przed zamknięciem zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, twórcom Road Redemption udało się zebrać wymaganą sumę, która pomoże im dokończyć prace nad produkcją. Tytuł, mający być duchowym spadkobiercą serii Road Rash, jest brutalną motocyklową grą wyścigową.

Intensywne prace nad grą trwają od zeszłego roku - Road Redemption osiągneło sukces na Kickstarterze - wiadomość - 2013-05-10
Intensywne prace nad grą trwają od zeszłego roku

W połowie kwietnia informowaliśmy o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter, przeznaczonych na dokończenie prac nad grą Road Redemption. Tytuł tworzony jest przez niezależne studio DarkSeas Games z Nowego Orleanu, w którego szeregach znajdują się weterani pracujący wcześniej dla największych deweloperów w branży. Ambicją twórców jest wyprodukowanie gry będącej duchowym następcą wyścigowej serii Road Rash, która święciła triumfy w latach 90. Aby osiągnąć ten cel autorzy prosili o 160 tysięcy dolarów. Pułap ten został osiągnięty dzisiaj, na niecałe dwa dni przed zakończeniem akcji. Przedstawicielka DarkSeas Games, Claire Fontenot, podziękowała za wsparcie wszystkim uczestnikom zbiórki:

Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które wsparły naszą produkcję i pomogły ją wypromować. Już od ponad dekady Road Redemption było naszym wymarzonym projektem, dlatego też cieszymy się, że możemy teraz poświęcić mu całą uwagę. Dziękujemy również Danowi Geislerowi, twórcy Road Rash, za jego wsparcie przy prowadzonej zbiórce.

W Road Redemption wcielimy się w kryminalistę, który po ośmiu latach opuszcza mury więzienia i musi od zera zbudować swoją pozycję w gangu motocyklowym. W trakcie kampanii odkryjemy, że część z dawnych kompanów działa na niekorzyść grupy i może odpowiadać za naszą odsiadkę. Gra zaoferuje wiele rodzajów wymagających misji testujących nasze umiejętności panowania nad motocyklem. W trackie jazdy wykorzystywać będziemy mogli różnorodny arsenał, w którego skład wchodzi m.in. broń palna, łańcuchy, kije, maczety, miecze samurajskie, topory, koktajle Mołotowa czy granaty. Poza kampanią dla pojedynczego gracza nie zabraknie również rozgrywek wieloosobowych. Tytuł będzie napędzać silnik Unity.

Road Redemption powinno ukazać się w sierpniu przyszłego na komputerach PC oraz w kilka miesięcy później także na konsoli Wii U. Jeżeli do niedzieli uda się zebrać w sumie 178 tysięcy dolarów, przygotowany zostanie również port na Xboksa 360. Warto dodać, że już teraz można głosować na tytuł w serwisie Steam Greenlight.

  1. Road Redemption – strona Kickstartera
  2. Road Redemption w serwisie Steam Greenlight