Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2013, 11:39

Road Redemption - ruszył Kickstarter gry o brutalnych wyścigach motocyklowych

Ruszył Kickstarter inspirowanej serią Road Rash gry wyścigowej Road Redemption. Wcielimy się w niej w członka gangu motocyklowego, a podczas zabawy wykorzystamy szeroki wybór różnego rodzaju uzbrojenia.

Na serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na pecetowy projekt Road Redemption. W grze weźmiemy udział w nielegalnych rajdach motocyklowych, których uczestnicy nie mają oporów przez wykorzystywaniem szerokiej gamy uzbrojenia do pozbycia się przeciwników. Autorzy nie kryją inspiracji serią Road Rash i chcą wyprodukować godnego duchowego spadkobiercę tego cyklu. Aby zrealizować ten cel potrzebują 160 tys. dolarów. Zbiórka dobiegnie końca 12 maja tego roku.

  1. Road Redemption – strona Kickstartera

Road Redemption zapowiadane jest jako produkcja dla doświadczonych graczy, którzy cenią sobie wysoki poziom trudności. W kampanii wcielimy się w kryminalistę, który po ośmioletniej odsiadce opuszcza mury więzienia i musi od zera odbudować swoją dawną pozycję w gangu motocyklowym. Wraz z rozwojem fabuły okaże się, że niektórzy nasi dawni koledzy działają na szkodę organizacji i mogą nawet odpowiadać za posłanie nas za kratki. Decyzje oraz akcje gracza ukształtują przebieg całej opowieści i ostatecznie doprowadzą historię do jednego z kilku alternatywnych zakończeń.

Jeden ze sposób wyeliminowania konkurencyjnego motocyklisty. - Road Redemption - ruszył Kickstarter brutalnych gry o brutalnych wyścigach motocyklowych  - wiadomość - 2013-04-13
Jeden ze sposób wyeliminowania konkurencyjnego motocyklisty.

Gra zaoferuje kilka typów misji. Pierwszym z nich będą tzw. bojowe wyścigi, w ramach których będziemy walczyli z innymi gangami o terytoria oraz zabezpieczanie tras służących do transportu narkotyków. Innym typem misji ma być ucieczka przed pościgiem policyjnym. Gdy odpowiednio osłabimy wrogi gang weźmiemy udział w polowaniu na jego przywódcę. Innym razem spróbujemy obrabować konwój potężnych ciężarówek. Natomiast w trakcie zasadzek będziemy musieli zabić jak najwięcej przeciwników zanim dotrą oni do punktu docelowego. Ostatnim typem misji mają być ucieczki z miast opanowanych przez wrogie gangi.

Wśród dostępnego uzbrojenia znajdziemy m.in. różnego rodzaju broń palną, łańcuchy, kije, maczety, miecze samurajskie, topory, koktajle Mołotowa i granaty. Wszystko to wykorzystamy w kampanii lub w rozgrywkach multiplayer. W starciach wieloosobowych znajdziemy wiele różnorodnych trybów, z których część oparta zostanie na przerobionych zasadach misji dla pojedynczego gracza.

Obecnie Road Redemption powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, a premiera planowana jest na sierpień tego roku. W późniejszym terminie mogą ukazać się również wersje konsolowe.