Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2013, 14:50

autor: Ender

State of Decay trafi do graczy w czerwcu

Gra State of Decay, przedstawiająca zmagania ocalałych w świecie opanowanym przez zombie, trafi w czerwcu do użytkowników Xboksów 360. Poza oficjalną zapowiedzią premiery, deweloper przedstawił też zupełnie nowy trailer produkcji.

tate of Decay jest debiutancką produkcją studia Undead Labs, które zostało założone w 2009 roku - State of Decay trafi do graczy w czerwcu - wiadomość - 2013-04-13
tate of Decay jest debiutancką produkcją studia Undead Labs, które zostało założone w 2009 roku

Ujawniona w 2011 roku, jeszcze pod kodową nazwą Class3, gra State of Decay doczeka się wreszcie premiery. Jej deweloper, amerykańskie studio Undead Labs, w bardzo lakoniczny sposób przekazał jej przybliżoną datę na oficjalnej stronie produkcji. Tytuł pojawi się na Xbox Live Arcade w czerwcu tego roku. Na razie nie znamy jego ceny. Tytuł ukazać ma się także na komputerach PC, ale kiedy dokładnie to nastąpi pozostaje tajemnicą. Informacjom towarzyszy zupełnie nowy trailer, pokazujący fragmenty rozgrywki. Przypomnijmy, że znacznie obszerniejsze próbki gameplayu mieliśmy okazję zobaczyć kilka tygodni temu, kiedy w sieci pojawił się ponad 20-minutowy filmowy materiał nagrany w trakcie trwania targów PAX East.

Według zapewnień twórców, State of Decay będzie co prawda przedstawiało świat, który dotknęła „typowa” inwazja zombie, ale gra zamiast na eksterminacji kolejnych hord nieumarłych skupi się na przedstawieniu społeczności ocalałych i próbie odbudowy przez nich normalnego życia. Nie zabraknie więc elementów strategicznych, skradankowych i survivalowych. Oczywiście walka nie zostanie całkowicie zepchnięta na boczny tor, a gracze będą mogli swobodnie korzystać z rożnych i często zaimprowizowanych rodzajów broni. Otwarte lokacje, które będziemy przemierzać, mają zaskakiwać nas losowo generowanymi przeszkodami, przeciwnikami oraz wydarzeniami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry State of Decay