Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2013, 11:42

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Civilization V: Nowy Wspaniały Świat - prezentacja polskiej cywilizacji

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z polskimi napisami, w którym studio Firaxis Games przedstawia dodatek Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat. Jeden z twórców omawia w nim polską cywilizację, będącą jedną z nowości tego rozszerzenia.

Studio Firaxis Games zaprezentowało ostatnio film przedstawiający rozgrywkę w dodatku do gry Sid Meier’s Civilization V o podtytule Nowy Wspaniały Świat. Teraz w serwisie gry-online.pl możecie obejrzeć ten materiał w wersji z polskimi napisami.

Film jest o tyle ciekawy, że deweloper omawia w nim nową nację, jaką po raz pierwszy w historii serii jest Polska. Opisano ją jako niezwykle wszechstronną cywilizację, pozwalającą na zastosowanie wielu różnych taktyk. Poznaliśmy jej unikalną zdolność (Solidarność), jednostkę wojskową (Husaria), czy też budynek (Książęce Stajnie) dający Husarzom zwerbowanym w mieście bonus do zdobywanego doświadczenia. W filmie omówiono też wiele innych cech charakterystycznych dla polskiej nacji.

Sid Meier’s Civilization V: Nowy Wspaniały Świat to drugie duże rozszerzenie do popularnej gry strategicznej z 2010 roku. Wprowadza ono m.in. dziewięć nowych cywilizacji, wśród których znajdziemy omawianą w dzisiejszym filmie Polskę – jej wodzem jest Kazimierz III Wielki (król naszego kraju w latach 1333-1370).

Dodatek pozwoli również wcielić się w dyplomatę, wpływającego na ważne dla całego świata postanowienia. Otrzymamy też dwa nowe scenariusze, w ramach których weźmiemy udział na przykład w Wojnie Secesyjnej. Sid Meier’s Civilization V: Nowy Wspaniały Świat zadebiutuje 12 lipca w Europie tylko na PC.