Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka Drakengard 3 (PS3)
OkładkaDrakengard 3 (PS3)

Drakengard 3 PS3

Drakengard 3 to opracowany przez zespół Access Games japoński przedstawiciel gatunku action-RPG. Rozgrywka koncentruje się na krwawych starciach przeprowadzanych za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drakengard 3 Premiera PS3

19grudnia2013

producent: Access Games wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Drakengard 3

God of War III

Dragon's Dogma

NieR Gestalt

Drakengard 3 to zręcznościowe japońskie RPG. Grę opracowało studio Access Games, w skład którego wchodzi większość kluczowych ludzi odpowiedzialnych za poprzednie dwie odsłony z PlayStation 2. Głównym projektantem był Taro Yoko, czyli twórca, który pełnił tę samą rolę przy Drakengard i Nier, a za wygląd postaci odpowiadał Kimihiko Fujisaka znany z prac nad Drakengard i The Last Story.

Akcja osadzona jest w pełnym magii świecie fantasy, przypominającym poziomem rozwoju technologicznego nasze średniowiecze. Gra opowiada o losach dwóch postaci. Jedną z nich jest dziewczyna imieniem Zero, ze sztuczną lewą ręką i dziwnym prawym okiem, w którym rośnie kwiat. Podczas przygód towarzyszy jej siostra nazwana One. Obie dziewczyny są tzw. Utautai, czyli kapłankami potrafiącymi manipulować magią za pomocą pieśni. Drakengard 3 zaprojektowano wyłącznie z myślą o dorosłych odbiorcach. Walka jest bardzo brutalna, a krew z ran na długi czas pozostaje na ubraniach i skórze postaci. Ponadto Zero jest kobietą kochająca życie oraz seks i nie ma żadnych problemów z utrzymywaniem kontaktów z kilkoma kochankami jednocześnie.

Gra pozostała wierna podstawowym zasadom wcześniejszych odsłon i jest zręcznościowym RPG. Rozgrywka ponownie koncentruje się więc głównie na walce. Zero w starciach wykorzystuje nie tylko moce magiczne, ale również miecz. Autorzy przygotowali rozbudowany system potyczek, oferujący wiele typów ataków, uników i bloków. Wszystko to zaprojektowano tak, aby większe znaczenie odgrywały umiejętności samych graczy niż kierowanych przez nich postaci. Poza potyczkami na ziemi możemy również wziąć udział w powietrznych bitwach, podczas których dosiadamy smoka. Co ciekawe, brutalność walk nie jest jedynie na pokaz. Skąpanie bohaterów w krwi wrogów wzmacnia bowiem ich nadnaturalne moce, co zachęca gracza do rozrywania nieprzyjaciół na strzępy.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drakengard 3: 18+