Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3WiiU
Okładka Yakuza 1&2 HD Edition (PS3)

Yakuza 1&2 HD Edition

Yakuza 1&2 HD Edition for Wii U

Kolekcja dwóch pierwszych części popularnej japońskiej serii gier akcji, które pierwotnie wydano na konsoli PlayStation 2. Oba tytuły zostały odświeżone i mogą pochwalić się poprawioną oprawą graficzną, która przystosowana jest do obsługi wysokich rozdzielczości.

Akcji | TPP | gangsterskie | beat 'em up | pakiet | reedycje/remastery/remaki

Okładka Yakuza 1&2 HD Edition (PS3)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

1lis2012

PS3

1sie2013

WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza 1&2 HD Edition jest zestawem dwóch pierwszych części popularnej serii Yakuza. Została ona ochrzczona przez graczy i dziennikarzy branżowych duchowym następcą kultowego Shenmune, wydanego na konsoli Dreamcast, a także mianem japońskiego odpowiednika Grand Theft Auto. Obie gry, które znajdziemy w kolekcji, zadebiutowały w Kraju Kwitnącej Wiśni na PlayStation 2, odpowiednio w 2005 i 2006 roku, trafiając z pewnym opóźnieniem także na rynki zachodnie. Ich producentem i wydawcą jest firma SEGA, od lat z powodzeniem poszerzająca cykl o kolejne odsłony, a także gry poboczne, takie jak Yakuza: Dead Souls.

Fabuła pierwszej i drugiej części Yakuzy czerpie pomysły oraz schematy z kina oraz powieści gangsterskiej, przedstawiającej kulisy działania japońskiej mafii. Głównym bohaterem jest Kazuma Kiryu, członek yakuzy, który wychodzi z więzienia po kilkuletniej odsiadce. Na wolności dowiaduje się, że jego dawny przyjaciel uciekł z 10 miliardami jenów, które ukradł klanowi Tojo, przez co poszukuje go cały przestępczy półświatek. W czasie kiedy próbuje trafić na ślad skradzionych pieniędzy i dawnego kamrata, Kazuma niespodziewanie musi zaopiekować się także Haruką, osieroconą 10-letnią córką dawnej miłości.

W drugiej odsłonie przygód, rozgrywającej się w rok po wydarzeniach z jedynki, Kazuma zmierzy się z potężną rodziną Omi oraz synem jej przywódcy Ryujim Godą. Większość akcji obu tytułów rozgrywa się w Kamurocho, fikcyjnej dzielnicy Tokio, pełnej barów, salonów gier, klubów oraz lokalów karaoke. Gracze mają też okazję zwiedzić Osakę.

Model rozgrywki praktycznie nie uległ żadnym zmianom. Twórcy nie zdecydowali się bowiem wprowadzić do niego żadnych znaczących ulepszeń. Kamera umieszczona została za plecami bohatera. W czasie rozgrywki bierzemy udział w dziesiątkach pojedynków w walce wręcz, wielu minigrach oraz zwiedzamy ulice oraz podejrzane miejskie zaułki, wykonując przeróżne zlecenia i misje.

Producenci znacząco odmłodzili oprawę graficzną obu tytułów, dostosowując ją do obsług ekranów panoramicznych i wysokich rozdzielczości. Tekstury oraz modele postaci zostały poprawione i wzbogacone o nowe detale. Port pozwala także na pełną instalację gier, co znacząco skraca czasy ładowania się poziomów. Wprowadzenie obsługi kilkudziesięciu trofeów zadowolić powinno natomiast łowców wirtualnych osiągnięć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9,4 / 10 na podstawie 400 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yakuza 1&2 HD Edition

odpowiednia dla każdego wieku

PS3
WiiU