Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka ATV Offroad Fury: Blazin' Trails (PSP)

ATV Offroad Fury: Blazin' Trails PSP

Rozbudowane i jednocześnie wyjątkowo zwariowane wyścigi, w których zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli. Gra posiada rozbudowany singleplayer oraz równie interesujący multiplayer dla czterech osób.

Wyścigi | off-road | quady | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka ATV Offroad Fury: Blazin' Trails (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

19kwietnia2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ATV Offroad Fury: Blazin' Trails to kieszonkowa wersja jednej z najbardziej lubianych serii ścigałek, doskonale znanych posiadaczom konsoli PS2. Jednym z głównych atutów omawianej pozycji są przygotowane przez producentów maszyny. W grze zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli. Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji ATV, rozgrywka nakierowana została w głównej mierze na zwariowane i jednocześnie pozbawione realizmu zawody z udziałem wspomnianych wyżej typów maszyn.

Wersja przeznaczona na konsolkę PSP oferuje sześć podstawowych trybów zabawy. Practice jest dość rozbudowanym treningiem, w którym oprócz zapoznania się z przygotowanymi przez producentów planszami, można przećwiczyć sterowanie quadem na jednym z gotowych odcinków. W Lap Attack ścigamy się z czasem, próbując jednocześnie zdobyć dodatkowe nagrody. Single Race pozwala wziąć udział w pojedynczym wyścigu. W przeciwieństwie do opisanych wyżej trybów, w tym przypadku musimy się już liczyć z obecnością innych kierowców. Championship to wyjątkowo rozbudowane mistrzostwa, w których nie tylko zdobywamy cenne punkty czy trofea, ale i odblokowujemy nowe trasy czy nieznane dotąd typy quadów. Ostatni tryb singleplayer to Free Ride, czyli dowolna przejażdżka po odblokowanych już wcześniej planszach. Opisywana ścigałka posiada również rozbudowany multiplayer dla czterech osób (Wi-Fi). Autorzy gry zadbali o całą masę ciekawych trybów zabawy, wśród których warto między innymi wspomnieć o King of the Hill, Treasure Hunt, czy Beach Tagger.

Do dyspozycji gracza oddano 24 zróżnicowane maszyny. Poszczególne quady różnią się pomiędzy sobą nie tylko wyglądem, ale i osiągami. Warto jednocześnie dodać, iż pomimo zręcznościowego charakteru rozgrywki można dokonywać w nich niewielkich modyfikacji (opony, zawieszenie, skrzynia biegów itp.). Zawody rozgrywają się w sześciu typach krajobrazów, między innymi na pustyni czy zaśnieżonych terenach. Warto również wspomnieć o licznych skoczniach i rampach, które rozmieszczono na większości tras. Dzięki tym obiektom można wykonywać różnorakie triki (w sumie jest ich ponad 30). Oprawa wizualna gry prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Na słowa uznania zasługują zarówno projekty poszczególnych maszyn, jak i złożone otoczenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ATV Offroad Fury: Blazin' Trails

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe ATV Offroad Fury: Blazin' Trails

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci