Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka ATV Offroad Fury (PS2)

ATV Offroad Fury PS2

Dynamiczne wyścigi quadów, czyli czterokołowych motocykli. Do dyspozycji gracza oddano wiele zróżnicowanych typów zabawy, w tym multiplayer dla dwóch osób. Na uwagę zasługuje również szczegółowa oprawa wizualna produktu.

Wyścigi | off-road | quady | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka ATV Offroad Fury (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

5lutego2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ATV Offroad Fury to pierwsza część jednej z najbardziej znanych ścigałek. Kolejne edycje gry ukazywały się wyłącznie na konsole firmy Sony (PS2 i PSP), nie inaczej jest też w tym przypadku. Za produkcję ATV Offroad Fury odpowiedzialna jest firma Rainbow Studios, która opracowała również jej kontynuację, a także wiele innych ciekawych i jednocześnie nietypowych pozycji, między innymi MX vs. ATV Unleashed czy Splashdown: Riders Gone Wild.

W omawianej grze zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych głównie do przemieszczania się w trudnym terenie. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż zabawa nie ma zbyt wiele wspólnego z realizmem. Jest to zresztą „znak firmowy” całej serii ATV. Model jazdy jest dość uproszczony, aczkolwiek bardziej doświadczonych mistrzów kierownicy zainteresuje z pewnością możliwość korzystania z gałek analogowych joypada w celu oddawania bardziej efektownych skoków. W grze nie zabrakło również dość uproszczonego systemu trików, wykonywanych głównie w powietrzu.

Autorzy gry przygotowali wiele zróżnicowanych typów wyścigów, w których możemy brać udział. Nie zabrakło zarówno zdradliwych odcinków zlokalizowanych na wyludnionych terenach, jak i trybów zakładających wykonywanie akrobacji na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle zróżnicowane trasy. Co więcej, każda z nich zawiera szereg przydatnych skrótów, z których w trakcie właściwej jazdy warto korzystać. ATV Offroad Fury posiada także niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch graczy. Kolejne pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie. Oprawa wizualna omawianej gry prezentuje dość wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują zarówno szczegółowe modele quadów, jak i rozbudowane, a na dodatek zróżnicowane otoczenie. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim dynamiczne utwory w wykonaniu tak znanych zespołów jak Soundgarden, Apollo Four Forty czy Alice in Chains.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do ATV Offroad Fury

Wymagania wiekowe ATV Offroad Fury

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe ATV Offroad Fury

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci