Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2010, 14:36

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Shattered Horizon ponownie za friko

Fińskie studio Futuremark Games zachęca graczy do wzięcia udziału w kolejnym darmowym weekendzie z grą Shattered Horizon. Od czwartku do niedzieli za pośrednictwem platformy Steam można będzie całkowicie bezpłatnie sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności w warunkach zerowej grawitacji. Dla tych, którym sieciowy FPS w kosmosie przypadnie do gustu, przewidziano atrakcyjną zniżkę na zakup gry.

Fińskie studio Futuremark Games zachęca graczy do wzięcia udziału w kolejnym darmowym weekendzie z grą Shattered Horizon. Przez dwa dni za pośrednictwem platformy Steam można będzie całkowicie bezpłatnie sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności w warunkach zerowej grawitacji. Dla tych, którym sieciowy FPS w kosmosie przypadnie do gustu, przewidziano atrakcyjną zniżkę na zakup gry.

Shattered Horizon to pierwsza gra w dorobku firmy Futuremark, znanej przede wszystkim z benchmarków. Autorzy wysoko postawili sobie poprzeczkę, tworząc sieciową strzelaninę korzystającą wyłącznie z bibliotek DirectX 10. Do prawidłowego działania wymaga ona odpowiednio wydajnego komputera (karta grafiki GeForce 8800 GT lub lepsza) i systemu Windows Vista lub Windows 7. Tymczasem spora rzesza pecetowych graczy wciąż korzysta z Windowsa XP, na którym Shattered Horizon po prostu nie można uruchomić. To bodaj największy mankament gry.

Shattered Horizon ponownie za friko - ilustracja #1

Szkoda, bo jej twórcy dbają o rozwój swojej produkcji. Kilka miesięcy temu całkowicie za darmo udostępnione zostały soundtrack oraz pierwsze DLC – Moonrise Map Pack. Systematycznie pojawiają się też poprawki, usuwające najpoważniejsze wykryte błędy. W maju gra doczekała się kolejnego bezpłatnego rozszerzenia. Firepower wprowadziło 8 nowych rodzajów broni oraz 3 typy granatów, co wymusiło na graczach gruntowną zmianę taktyki starć w przestrzeni kosmicznej.

Kolejny darmowy weekend z Shattered Horizon jest okazją, by pokazać szerszemu gremium fanów gatunku FPS nowe możliwości w grze. Jej twórcy liczą także na zwiększenie sprzedaży tytułu przez Steam, w czym pomóc ma obniżka ceny, która po 50-procentowym rabacie wyniesie niespełna 10 euro.

Promocja o nazwie Firepower Free Weekend rozpocznie się w sobotę (5 czerwca) o godzinie 00.00 i potrwa do niedzieli (6 czerwca) do godziny 21.00.

Już teraz można pobierać ze Steamu pełną wersję gry, która aktywowana zostanie wraz ze startem darmowego weekendu.

Przypomnijmy, że akcja Shattered Horizon rozgrywa się w przyszłości. W wyniku eksplozji na Księżycu przestrzeń wokół Ziemi wypełniła się gruzem. Kiedy okazuje się, że powrót na macierzystą planetę nie jest możliwy z powodu dryfujących wokół niej szczątków, uwięzieni na orbicie mieszkańcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zaczynają walkę o surowce niezbędne do przetrwania.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo poświęconych grze Shattered Horizon.

  1. Video Firepower
  2. Video Moonrise Map Pack
  3. Video Silent Running
  4. Video Escalation