Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2011, 13:02

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Twórcy Shattered Horizon pracują nad trzema nowymi projektami

Fińska firma Futuremark, która po ciężkich bojach w ubiegłym roku wypuściła kolejną wersję swojego sztandarowego produktu, jakim jest benchmark 3DMark, nie rezygnuje z planów podboju rynku gier wideo. Wczoraj na facebookowym profilu jej studio deweloperskie opublikowało zwiastun aż trzech nowych projektów.

Fińska firma Futuremark, która po ciężkich bojach w ubiegłym roku wypuściła kolejną wersję swojego sztandarowego produktu, jakim jest benchmark 3DMark, nie rezygnuje z planów zawojowania rynku gier wideo. Wczoraj na facebookowym profilu jej studio deweloperskie opublikowało zwiastun aż trzech nowych projektów.

Mimo dosyć przeciętnej sprzedaży Shattered Horizon, systematycznie reanimowanej przez promocje na Steamie, twórcom multiplayerowej strzelaniny udało się zdobyć grono wiernych fanów. Tych ostatnich z pewnością ucieszy informacja o nowych przedsięwzięciach studia Futuremark Games, z których dwa osadzone są w kosmosie.

Twórcy Shattered Horizon pracują nad trzema nowymi projektami - ilustracja #1

Niestety, 52-sekundowy teaser zapowiadający nowe gry Finów zawiera niewiele konkretów. Pewne wydaje się, że tematem pierwszej z ujawnionych produkcji będzie inwazja obcych na Ziemię. Zwiastun utrzymany jest w klimacie filmów s-f z pierwszej połowy ubiegłego stulecia. Serwis Bluesnews zakłada, że może to być gra z gatunku „defense”.

Twórcy Shattered Horizon pracują nad trzema nowymi projektami - ilustracja #2

Drugi projekt wygląda na propozycję dla casualowych graczy, a w rolach głównych najprawdopodobniej wystąpią mikroorganizmy. Najpoważniej zapowiada się trzecia gra, nad którą pracują deweloperzy z Futuremark Games Studio. Będzie to futurystyczna strzelanina, w której gracze zasiądą za sterami kosmicznych myśliwców.

Twórcy Shattered Horizon pracują nad trzema nowymi projektami - ilustracja #3

- W prawdziwym duchu zwiastuna, nie ujawniamy dziś dalszych szczegółów: żadnych tytułów, gatunków czy terminów premier – podkreślił anonimowy przedstawiciel fińskiego studia cytowany przez serwis Shacknews. Równocześnie zaznaczył jednak, że gry przypisać można do kategorii PC, iOS i Xbox Live. - Zostawiamy czytelnikom, by odgadli, jakie platformy sprzętowe przypisać każdej z gier (są tylko 343 możliwe kombinacje).