Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka City Bus Simulator 2010 (PC)
OkładkaCity Bus Simulator 2010 (PC)

City Bus Simulator 2010 PC

Symulator autobusu miejskiego, w którym możemy przekonać się na własnej skórze o wszelkich zaletach i wadach pracy kierowcy. Twórcy gry starali się odtworzyć codzienność pracownika komunikacji miejskiej w wierny sposób.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City Bus Simulator 2010 Premiera PC

14października2009

producent: TML-Studios wydawca: Aerosoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do City Bus Simulator 2010

18 Wheels of Steel: Haulin'

Bus Simulator Deluxe

Bus Simulator 2

City Bus Simulator 2010 to realistyczny symulator autobusu, stworzony przez niemiecką firmę TML Studios. Studio specjalizuje się w tworzeniu najróżniejszych symulatorów i ma na swoim koncie takie projekty jak: Berlin Subway, Line 51 oraz World of Subways.

Produkcja TML Studios stara się w wierny sposób odtworzyć szarą codzienność kierowcy autobusu. Bohaterem gry jest niejaki Carlos, który pracuje dla nowojorskiej firmy świadczącej usługi komunikacyjne. Twórcy skupili się na linii autobusowej M42, prowadzącej przez sławną 42nd Street na Manhattanie (Nowy Jork), chociaż uwzględniono wiele pobocznych przecznic i części miasta. Podczas zabawy oglądamy między innymi Times Square, budynek Chryslera, Circle Line, Intrepid oraz terminal autobusowy Port Authority.

Żeby wczuć się w rolę kierowcy autobusu twórcy przygotowali opcjonalny wprowadzający samouczek oraz kilka trybów zabawy. Podstawowym jest „wirtualny świat”, w którym możemy trzymać się rozkładu i przewozić pasażerów zgodnie z planem lub swobodnie eksplorować (również na piechotę) dostępny fragment miasta wzdłuż trasy linii M42. Oprócz tego udostępniono kilkanaście rozmaitych misji i rozbudowaną kampanię.

City Bus Simulator wykorzystuje silnik fizyczny aby w realistyczny sposób odwzorowywać zachowanie autobusu na drodze. Twórcy zadbali o wiele pomniejszych elementów, w tym wiernie odtworzony kokpit z wycieraczkami i możliwością regulacji siedzenia, złożone modele pojazdów, efekty pogodowe i świetlne (np. lampy uliczne) oraz wnętrze autobusu, po którym możemy się przechadzać. Do naszych zadań należy nie tylko jeżdżenie, ale i sprzedawanie biletów podróżnym. Uzupełnieniem zabawy są darmowe edytory pojazdów i tras wypuszczone przez autorów po premierze podstawowej wersji produktu.

Oprawa wizualna gry stoi na raczej średnim poziomie. Twórcy przygotowali w pełni trójwymiarowe środowisko z wieloma szczegółami. Prowadząc autobus możemy korzystać z sześciu zewnętrznych kamer. Miłym dodatkiem jest także przyjemna muzyka i odpowiednie dźwięki. Wśród ciekawostek pojawia się natomiast komunikacja radiowa oraz kilka stacji, które umilają codzienną rutynę za kierownicą.

Ostatnia modyfikacja 26 października 2009

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI City Bus Simulator 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

City Bus Simulator 2010 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 3.2 GHz
  • karta grafiki GeForce 9800 GT lub lepsza
  • 2 GB RAM
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista