Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOS
Okładka Bus Driver (PC)

Bus Driver

Bus Driver: Pocket Edition

Bus Driver jest wirtualnym symulatorem, pozwalającym na wcielenie się w kierowcę autobusu. Prowadząc więc sporych rozmiarów pojazd musimy mieć na uwadze nie tylko zachowanie bezpieczeństwa na drodze, ale i zapewnienie komfortu podróżowania pasażerom.

Symulacje | samochodowe | autobusy i tramwaje

Okładka Bus Driver (PC)

producent: SCS Software

wydawca: Emme

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

data premiery gry:

22mar2007

PC

27lut2014

iOS

Bus Driver jest prostym symulatorem, pozwalającym na wcielenie się w kierowcę autobusu. Za powstanie gry odpowiada czeskie studio deweloperskie SCS Software, znane wcześniej głównie za sprawą serii 18 Wheels of Steel. Opisywana produkcja ukazała się pierwotnie w roku 2007 na komputerach PC. Siedem lat później opracowany został mobilny port gry, który wydano na urządzeniach przenośnych z systemem iOS pod nazwą Bus Driver: Pocket Edition.

Mechanika

W grze Bus Driver mamy okazję zasiąść za kierownicą 10 (w wersji mobilnej 12) modeli autobusów. Kierujemy więc pojazdami dalekobieżnymi (głównie trzyosiowymi), miejskimi (w tym piętrowymi), a nawet szkolnymi i więziennymi; niestety każdy z nich prowadzi się praktycznie tak samo. Autorzy nie zaimplementowali też widoku z perspektywy kierowcy – nasze zmagania obserwować możemy wyłącznie z kamery zewnętrznej, umieszczonej za autobusem. Pomimo faktu, że gra pretenduje do miana symulatora, jest to symulator mocno uproszczony.

Podczas zabawy czeka nas 30 misji (w wersji mobilnej ponad 35), rozgrywających się z reguły w dość powtarzalnych obszarach miejskich, gdzie główne wyzwanie stanowi konieczność przestrzegania przepisów i odnalezienia się w natężonym ruchu ulicznym. Ponadto developerzy wprowadzili zmienną aurę, więc nierzadko przychodzi nam jeździć po śniegu czy lodzie, w deszczu bądź przy silnym bocznym wietrze. Umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach jest więc o tyle ważna, że od naszych poczynań zależy zdrowie i życie, a także zaufanie przewożonych pasażerów.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC i iOS Bus Driver bazuje na autorskim silniku graficznym Prism 3D studia SCS Software, wykorzystywanym m.in. w serii 18 Wheels of Steel i podobnie jak ona oferuje przeciętną jakość oprawy wizualnej. W porównaniu do pierwotnej wersji pecetowej, edycja mobilna odznacza się uproszczonym interfejsem i modelem sterowania, dostosowanym do specyfiki urządzeń przenośnych (np. z wykorzystaniem akcelerometru). W zamian za to otrzymujemy nieco większą liczbę misji oraz bardziej dopracowany tryb jazdy w nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1820 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Bus Driver

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bus Driver

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
Bus Driver - recenzja gry
Bus Driver - recenzja gry

Recenzja 19 kwietnia 2007, 13:01

Kolejnym czynnikiem ustawiającym Bus Drivera w jednej linii z najbardziej realistycznymi symulatorami jest model jazdy. Jak zwykle w autobusach bywa, mamy do czynienia z automatyczną skrzynią biegów... Zresztą zabrano też ręczny hamulec, ale w zamian za to dostaliśmy klakson i światła awaryjne. Na dźwięk pierwszego absolutnie nikt nie reaguje, drugie w żadnym z przejazdów nie mają zastosowania.

PC
iOS