Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOS
Okładka Bus Driver (PC)
OkładkaBus Driver (PC)

Bus Driver

Bus Driver: Pocket Edition

Bus Driver jest wirtualnym symulatorem, pozwalającym na wcielenie się w kierowcę autobusu. Prowadząc więc sporych rozmiarów pojazd musimy mieć na uwadze nie tylko zachowanie bezpieczeństwa na drodze, ale i zapewnienie komfortu podróżowania pasażerom.

Symulacje | samochodowe | autobusy i tramwaje

Bus Driver Premiera

22mar2007

PC

27lut2014

iOS

producent: SCS Software wydawca: Emme wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Bus Driver jest prostym symulatorem, pozwalającym na wcielenie się w kierowcę autobusu. Za powstanie gry odpowiada czeskie studio deweloperskie SCS Software, znane wcześniej głównie za sprawą serii 18 Wheels of Steel. Opisywana produkcja ukazała się pierwotnie w roku 2007 na komputerach PC. Siedem lat później opracowany został mobilny port gry, który wydano na urządzeniach przenośnych z systemem iOS pod nazwą Bus Driver: Pocket Edition.

Mechanika

W grze Bus Driver mamy okazję zasiąść za kierownicą 10 (w wersji mobilnej 12) modeli autobusów. Kierujemy więc pojazdami dalekobieżnymi (głównie trzyosiowymi), miejskimi (w tym piętrowymi), a nawet szkolnymi i więziennymi; niestety każdy z nich prowadzi się praktycznie tak samo. Autorzy nie zaimplementowali też widoku z perspektywy kierowcy – nasze zmagania obserwować możemy wyłącznie z kamery zewnętrznej, umieszczonej za autobusem. Pomimo faktu, że gra pretenduje do miana symulatora, jest to symulator mocno uproszczony.

Podczas zabawy czeka nas 30 misji (w wersji mobilnej ponad 35), rozgrywających się z reguły w dość powtarzalnych obszarach miejskich, gdzie główne wyzwanie stanowi konieczność przestrzegania przepisów i odnalezienia się w natężonym ruchu ulicznym. Ponadto developerzy wprowadzili zmienną aurę, więc nierzadko przychodzi nam jeździć po śniegu czy lodzie, w deszczu bądź przy silnym bocznym wietrze. Umiejętność radzenia sobie w każdych warunkach jest więc o tyle ważna, że od naszych poczynań zależy zdrowie i życie, a także zaufanie przewożonych pasażerów.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC i iOS Bus Driver bazuje na autorskim silniku graficznym Prism 3D studia SCS Software, wykorzystywanym m.in. w serii 18 Wheels of Steel i podobnie jak ona oferuje przeciętną jakość oprawy wizualnej. W porównaniu do pierwotnej wersji pecetowej, edycja mobilna odznacza się uproszczonym interfejsem i modelem sterowania, dostosowanym do specyfiki urządzeń przenośnych (np. z wykorzystaniem akcelerometru). W zamian za to otrzymujemy nieco większą liczbę misji oraz bardziej dopracowany tryb jazdy w nocy.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 1831 głosów czytelników.

Bus Driver cena w dniu premiery: 49 PLN

Wymagania wiekowe Bus Driver: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bus Driver Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS