Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bus Simulator 2008 (PC)

Bus Simulator Deluxe PC

Bus Simulator 2008

Symulator zarządzania miejską siecią autobusową, w którym budujemy własne imperium transportowe w mieście Megacity. Zabawa została podzielona na dwie zasadnicze kampanie: w pierwszej z nich wcielamy się w kierowcę i rozwozimy pasażerów, a w drugiej przyjmujemy rolę zarządcy.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

PC Windows
Okładka Bus Simulator 2008 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13grudnia2007

9marca2009

pudełko PL

Bus Simulator 2008 to symulator zarządzania miejską siecią autobusową. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest mało znane studio Ice Bytes, natomiast wydaniem zajęła się ekipa z Avanquest Software.

Gra przenosi nas do zatłoczonego miasta o nazwie Megacity. Sama rozgrywka składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszym z nich jest prowadzenie jednego z ośmiu dostępnych modeli autobusów. Tutaj musimy przestrzegać zasad ruchu drogowego oraz meldować się na przystankach na czas. Trzeba również pamiętać o tym, aby trzymać się wytyczonej trasy pojazdu. Jeżeli ominiemy jakiś przystanek, grozi nam utrata zaufania naszych pasażerów. Ogółem do wykonania są 34 misje w obrębie 18 różnych tras. W drugiej części zabawy wcielamy się w rolę menadżera firmy zarządzającej autobusami. Do naszych zadań należy kupowanie nowych maszyn, a także pilnowanie, aby te stare były utrzymywane w dobrym stanie. Rozbudowano tu również nieco aspekt ekonomiczny, ponieważ mamy możliwość reklamowania naszych linii komunikacyjnych oraz wynajmowania wirtualnym inwestorom przestrzeni reklamowej na posiadanych przez nas autobusach. Naszą kiesę zasilają też pieniądze ze sprzedaży biletów.

Grafika w Bus Simulator 2008 jest prosta. Twórcy dążyli do odwzorowania kilku stereotypowych dzielnic, dlatego jeździmy między innymi po śródmieściu, przedmieściach czy terenach uprzemysłowionych. Zaimplementowano też system pogodowy oraz cykl dnia i nocy. Warto dodać, że za pośrednictwem Internetu możemy ściągnąć nowe modele autobusów oraz przeglądać tabele wyników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 573 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bus Simulator Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bus Simulator Deluxe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Premiery gier w Polsce (9-15 marca)
Premiery gier w Polsce (9-15 marca)

wiadomość16 marca 2009

Dziesięć nowości, w tym aż cztery przeznaczone na DS-a, ukazało się w ubiegłym tygodniu na polskim rynku gier. Z potencjalnych hitów na sklepowych półkach można było dostrzec m.in. survival horror Resident Evil 5 oraz dodatek do strategii Command & Conquer: Red Alert 3.