Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Bus Simulator 2008 (PC)
OkładkaBus Simulator 2008 (PC)

Bus Simulator Deluxe PC

Bus Simulator 2008

Symulator zarządzania miejską siecią autobusową, w którym budujemy własne imperium transportowe w mieście Megacity. Zabawa została podzielona na dwie zasadnicze kampanie: w pierwszej z nich wcielamy się w kierowcę i rozwozimy pasażerów, a w drugiej przyjmujemy rolę zarządcy.

Symulacje | samochodowe | transport | autobusy i tramwaje

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bus Simulator Deluxe Premiera PC

13grudnia2007

pudełko PL

9marca2009

producent: Ice Bytes wydawca: Avanquest Software wydawca PL: TopWare Poland Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Bus Simulator 2008 to symulator zarządzania miejską siecią autobusową. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest mało znane studio Ice Bytes, natomiast wydaniem zajęła się ekipa z Avanquest Software.

Gra przenosi nas do zatłoczonego miasta o nazwie Megacity. Sama rozgrywka składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszym z nich jest prowadzenie jednego z ośmiu dostępnych modeli autobusów. Tutaj musimy przestrzegać zasad ruchu drogowego oraz meldować się na przystankach na czas. Trzeba również pamiętać o tym, aby trzymać się wytyczonej trasy pojazdu. Jeżeli ominiemy jakiś przystanek, grozi nam utrata zaufania naszych pasażerów. Ogółem do wykonania są 34 misje w obrębie 18 różnych tras. W drugiej części zabawy wcielamy się w rolę menadżera firmy zarządzającej autobusami. Do naszych zadań należy kupowanie nowych maszyn, a także pilnowanie, aby te stare były utrzymywane w dobrym stanie. Rozbudowano tu również nieco aspekt ekonomiczny, ponieważ mamy możliwość reklamowania naszych linii komunikacyjnych oraz wynajmowania wirtualnym inwestorom przestrzeni reklamowej na posiadanych przez nas autobusach. Naszą kiesę zasilają też pieniądze ze sprzedaży biletów.

Grafika w Bus Simulator 2008 jest prosta. Twórcy dążyli do odwzorowania kilku stereotypowych dzielnic, dlatego jeździmy między innymi po śródmieściu, przedmieściach czy terenach uprzemysłowionych. Zaimplementowano też system pogodowy oraz cykl dnia i nocy. Warto dodać, że za pośrednictwem Internetu możemy ściągnąć nowe modele autobusów oraz przeglądać tabele wyników.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 574 głosów czytelników.

Bus Simulator Deluxe cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bus Simulator Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bus Simulator Deluxe Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista