Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2009, 13:15

Ósme rozszerzenie do Ultimy Online już latem

Obchodząca w tym roku swoje 12 urodziny jedna z najstarszych gier MMORPG - Ultima Online, wzbogaci się latem o dodatek zatytułowany Stygian Abyss. Wiekowy świat Britannii nawiedzą gracze kierujący postaciami gargulców, wyposażeni w całą masę przydatnych umiejętności.

Obchodząca w tym roku swoje 12 urodziny jedna z najstarszych gier MMORPG - Ultima Online wzbogaci się latem o dodatek zatytułowany Stygian Abyss. Wiekowy świat Britannii nawiedzą gracze kierujący postaciami gargulców, wyposażeni w całą masę przydatnych umiejętności.

Po latach ciszy (pierwsze wzmianki o tym rozszerzeniu mają ponad 2 lata!) Electronic Arts podało oficjalny, przybliżony termin premiery Stygijskiej Otchłani, której sztandarową nowością będzie dodanie nowej grywalnej rasy – gargulców. Od samego początku stwory te odgrywały ważną rolę w świecie Ultimy Online, a teraz nareszcie będzie można się przekonać, co to znaczy być jednym z nich i używać takich umiejętności jak mistycyzm (myisticism) czy nasycanie (imbuing). Prócz wcielenia się w członka nowej rasy, gracze będą mogli odwiedzić nowe tereny, jak choćby Ter Mur (ojczyznę gargulców) czy tytułową Stygian Abyss. I właśnie to potężne nowe podziemie ma być daniem głównym dodatku. Stygijska Otchłań to największy podziemny teren w historii gry z nowymi, niebywale trudnymi bossami (wspomniano o Meduzie i Stygijskim Smoku) oraz specjalną strefą do walk PvP.

„Ultima Online zajmuje wyjątkowe miejsce w historii gier sieciowych – to pierwsza gra MMORPG, która odniosła sukces i pokazała, że istnieje bardzo chłonny rynek dla tego typu tytułów” - powiedział Mark Jacobs, wiceszef Mythic Entertainment. „UO jest wciąż silna i nie możemy się doczekać, gdy otworzymy bramy Stygian Abyss.” Zainteresowani nowymi szatami starego króla? Stygian Abyss wymagać będzie podstawowej Ultimy Online i pojawi się latem tego roku tylko jako tzw. digital download. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry.

Ósme rozszerzenie do Ultimy Online już latem - ilustracja #1
Stara, ale jara.