Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima Online: Stygian Abyss (PC)

Ultima Online: Stygian Abyss PC

Dziewiąte oficjalne rozszerzenie Ultimy Online, praojca wszystkich gier z segmentu MMOcRPG.

To jest dodatek do gry Ultima Online.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Ultima Online: Stygian Abyss (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8września2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultima Online: Stygian Abyss to dziewiąte oficjalne rozszerzenie Ultimy Online, praojca wszystkich gier z segmentu MMOcRPG. Przygotowany przez EA Mythic produkt jest jednocześnie pierwszym płatnym dodatkiem przeznaczonym specjalnie na nową, odświeżoną wersję wielkiego hitu, noszącą nazwę Ultima Online: Kingdom Reborn. Oznacza to, iż gracze, którzy nie zdecydują się na uaktualnienie pierwotnej wersji gry do najnowszej odsłony, nie będą mogli skorzystać z treści i atrakcji zawartych w omawianym programie.

Jedną z najistotniejszych innowacji najświeższego dodatku do UO jest olbrzymi zestaw podziemi, tytułowy Stygian Abyss. Nazwa słusznie kojarzy się z pierwszą grą cRPG z serii Ultima, która wykorzystywała płynny scrolling oraz widok z perspektywy pierwszej osoby - Ultima Underworld: The Stygian Abyss. Skomplikowany kompleks lochów udostępniono teraz graczom sieciowej wersji Ultimy, dodając masę nowych przeżyć i atrakcji. Jest to jednocześnie kolejny akcent świetnie zrozumiały dla prawdziwych weteranów i najwytrwalszych fanów serii, którzy spędzili wiele miesięcy zagrywając się w niezapomniany hit z 1992 roku. Z pewnością nie zdziwi ich fakt, iż omawiane podziemia są jednocześnie bodaj największą i najbardziej rozbudowaną lokacją w całym świecie Britannia. Teraz, po kilkunastu latach, mogą oni ponownie wkroczyć w Stygijską Otchłań, badając jej najmroczniejsze zakamarki i poznając najgłębsze sekrety.

Drugą, nie mniej istotną nowością w Stygian Abyss jest dodanie trzeciej w pełni grywalnej rasy Gargulców (Gargoyles). Chociaż w swej bujnej przeszłości jej przedstawiciele niemal otarli się o wyginięcie (zostali prawie zupełnie zniszczeni przez Avatara) to ostatecznie udało im się przetrwać. Teraz powracają, oferując swoje wszechstronne i arcyciekawe możliwości spragnionym wrażeń graczom UO. Te tajemnicze, skrzydlate humanoidy dysponują nieprzeciętną umiejętnością manipulowania różnego rodzaju kamieniami oraz zawartymi w nich mocami. Mogą dzięki temu tworzyć przedmioty i zaklęcia o niecodziennych właściwościach, dodając kolorytu nieco skostniałemu światu Ultimy Online. Obecność trzeciej grywalnej rasy wiąże się bezpośrednio z dodaniem nowych miast i lokacji. Graficy dali tutaj swojego rodzaju popis możliwości nowego silnika graficznego Ultima Online: Kingdom Reborn, tworząc wielkie i szczegółowe modele 3D, tematycznie związane z nacją mitycznych, latających posągów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ultima Online: Stygian Abyss

12+

Wymagania sprzętowe Ultima Online: Stygian Abyss

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
Startuje Lord of Ultima
Startuje Lord of Ultima

wiadomość21 kwietnia 2010

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie
Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie

wiadomość29 września 2009

Z okazji dwunastej rocznicy wydania Ultima Online, Electronic Arts oraz studio Mythic przygotowały dla fanów i byłych graczy tej znanej produkcji MMO niespodziankę. Gracze, którzy już kiedyś zwiedzali wielki świat Brytanni mogą teraz za darmo przez blisko dwa tygodnie przypomnieć sobie uroki tej gry.

Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09
Wieści ze świata (Borderlands, Star Wars: The Old Republic, Ultima Online) 9/09/09

wiadomość9 września 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Borderlands nie dla młodszych graczy, premiera ósmego dodatku do Ultima Online, amerykański debiut Mini Ninjas, Killzone 2 i MGS 4 już wkrótce w ofercie Platinum Games i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowy dodatek do Ultima Online już 8 września
Nowy dodatek do Ultima Online już 8 września

wiadomość13 sierpnia 2009

8 września wszystkich fanów gier typu MMORPG czeka prawdziwe święto. Tego dnia do systemów wirtualnej dystrybucji trafi kolejny dodatek do Ultima Online, zatytułowany Stygian Abyss.

Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?
Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?

wiadomość22 lipca 2009

Wkrótce na rynkach zachodnich zostanie wydana produkcja MMO NCSoftu, czyli Aion, która hula już od jakiegoś czasu na Dalekim Wschodzie. Tymczasem Electronic Arts najwyraźniej planuje podbić Azję, uwielbiającą przecież gatunek MMORPG. Wydawca podpisał umowę z firmą NetDragon dotyczącą stworzenia zupełnie nowej gry na podstawie klasycznej już Ultimy Online.