Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2010, 08:35

autor: Rock Alone

Startuje Lord of Ultima

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Startuje Lord of Ultima - ilustracja #1

Strategia rozgrywa się w uniwersum Ultimy, a dokładnie w Caledonii utworzonej z połączenia wysp, będących pozostałościami znanej z Ultimy Online Sosarii. Graczowi przyjdzie wcielić się w rolę władcy, którego zadaniem będzie rozwinięcie własnego królestwa. Aby osiągnąć swój cel będzie posługiwał się mnóstwem narzędzi, poczynając od dyplomacji czy handlu, ze szpiegostwem i podbojami włącznie.

Mimo, że nowe oblicze Ultimy to strategia, to jednak nadal gra posiada mnóstwo odniesień do swojej poprzedniczki. Tytuł określany jest przez swoich twórców mianem Strategii MMO i jako taki, oferuje mnóstwo opcji społecznościowych. Należą do nich zaawansowany handel między graczami, możliwość zawierania przymierzy, a ponadto oczywiście czat online i fora dyskusyjne.

Startuje Lord of Ultima - ilustracja #2

Rozgrywka nie sprowadza się tylko i wyłącznie do konkurowania z innymi władcami. Tytuł oferuje również zadania dla pojedynczego gracza z odwiedzinami w podziemiach i polowaniem na bestie włącznie.

Jak w przypadku podobnych produkcji, pojęcie „darmowa” nie do końca oddaje stan faktyczny. Można co prawda doskonale bawić się w grze, bez inwestowania żadnej złotówki, nie tracąc zgodnie z zapewnieniami twórców, możliwości wspięcia się na szczyt rankingów. Chętni mogą jednak kupić szereg przedmiotów ułatwiających rozgrywkę, jak chociażby szybszą rekrutację armii, czy podniesienie tempa konstrukcji budynków. Ci gracze, którzy zdecydują się więc płacić za zabawę, uzyskają niemałą przewagę nad tymi, którzy preferują rozgrywkę darmową.

EA Phenomic zapewnia jednak, że będzie wkładać sporo wysiłku w takie zbalansowanie rozgrywki, by gracze darmowi mogli na równych warunkach konkurować z tymi, którzy płacą. Czy tak będzie faktycznie i czy Lord of Ultima będzie godnym następcą sławnego poprzednika, dopiero czas pokaże. Gracze już teraz mogą podjąć próby weryfikacji tej tezy. Wystarczy rejestracja na oficjalnej stronie gry, by rozpocząć zabawę.