Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge (PC)

Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge PC

Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge jest dodatkiem do jednej z najpopularniejszych gier MMORPG w historii branży - Ultima Online. Za produkcję rozszerzenia odpowiada studio Origin Systems.

To jest dodatek do gry Ultima Online.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lutego2002

28marca2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dodatek do jednej z najbardziej znanych i kultowych gier gatunku MMOcRPG – „Ultima Online”. Jago autorzy podpisali umowę z Todd’em McFarlane (znanym zachodnim twórcą komiksów, jego założona w 1992 roku firma McFarlane Entertainment zasłynęła między innymi z wydania bestsellerowej serii komiksów Spawn) na mocy którego zajął się on stworzeniem ponad 30 nowych, unikalnych bestii.

W Lord Blackthorn's Revenge gracze przeniesieni zostają do czasów kiedy to zły Lord Blackthorn stojący na czele armii potworów stworzonych przez McFarlane’a próbuje zniszczyć Brytanię. Armie potworów atakują miasta Brytanii i tylko od woli graczy zależy czy połączą oni swe siły i odeprą ataki bestii czy też pozwolą im na przejęcie kolejnych terenów. Nowych przeciwników cechuje wysokie AI, co powoduje, iż są oni znacznie trudniejsi do pokonania. Gracze muszą odkryć ich słabe punkty, gdyż tylko w ten sposób uzyskają jakiekolwiek szanse w starciach z nimi.

Nowe potwory to nie wszystko co znalazło się w UO:LBR. Dodane zostały między innymi nowe przedmioty oraz kraina - World of Ilshenar, zaplecze Lord’a Blackthorn’a i miejsce w którym znajduje się jego zamek. Intuicyjny „help” i poszerzone możliwości tworzenia postaci pozwalają nowym graczom łatwiej (szybciej) rozwinąć swoje postacie i zagłębić się w realia fantastycznego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge

Wymagania wiekowe Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge

12+

Wymagania sprzętowe Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 98/XP
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych
Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

wiadomość5 maja 2012

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Startuje Lord of Ultima
Startuje Lord of Ultima

wiadomość21 kwietnia 2010

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie
Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie

wiadomość29 września 2009

Z okazji dwunastej rocznicy wydania Ultima Online, Electronic Arts oraz studio Mythic przygotowały dla fanów i byłych graczy tej znanej produkcji MMO niespodziankę. Gracze, którzy już kiedyś zwiedzali wielki świat Brytanni mogą teraz za darmo przez blisko dwa tygodnie przypomnieć sobie uroki tej gry.

Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?
Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?

wiadomość22 lipca 2009

Wkrótce na rynkach zachodnich zostanie wydana produkcja MMO NCSoftu, czyli Aion, która hula już od jakiegoś czasu na Dalekim Wschodzie. Tymczasem Electronic Arts najwyraźniej planuje podbić Azję, uwielbiającą przecież gatunek MMORPG. Wydawca podpisał umowę z firmą NetDragon dotyczącą stworzenia zupełnie nowej gry na podstawie klasycznej już Ultimy Online.

Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą
Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą

wiadomość13 października 2008

Turystyczne wypady w kosmos nie są jeszcze codziennością. Pewnie z uwagi na wysokie koszty takiej wyprawy. Przed ludźmi bogatymi, a do tego zwariowanymi, nie ma jednak żadnych granic, co udowodnił właśnie Richard Garriott, znany szerzej jako twórca kultowego cyklu Ultima i MMORPG o tytule Tabula Rasa oraz założyciel studia deweloperskiego Origin Systems. Jest on szóstym kosmicznym turystą w historii tego typu przedsięwzięć.