Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Ultima Online: The Second Age (PC)

Ultima Online: The Second Age PC

Ultima Online: The Second Age to pierwsze oficjalne rozszerzenie do gry MMORPG Ultima Online. Dodatek wprowadza nową krainę - The Lost Lands oraz jej rdzennych mieszkańców jak Ophidianie, Terathianie, Tytani i Cyklopi.

To jest dodatek do gry Ultima Online.

RPG

PC Windows
Okładka Ultima Online: The Second Age (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca1998

Ultima Online: The Second Age to debiutanckie oficjalne rozszerzenie pierwszej internetowej gry typu MMOcRPG z prawdziwego zdarzenia. Do należytego funkcjonowania add-ona wymagane jest uprzednie zainstalowanie aplikacji podstawowej.

Produkt udostępnia użytkownikom nigdzie wcześniej nie pokazywany obszar do eksploracji, noszący nazwę The Lost Lands (Zaginione Lądy) i osiągalny po wkroczeniu w specjalny portal magiczny. Ponadto autorzy zaimplementowali opcję tworzenia osad od podstaw (początkowo istniały tylko dwa zwarte skupiska społeczne – Delucia i Papua) oraz zwiększyli liczebność grup potworów. Wśród tych ostatnich pojawił się szereg nowych istot – m.in. wężowaci Ophidianie, podobni do pająków Terathianie, gigantyczni Tytani i Cyklopi.

Do tego dołożono jeszcze multum usprawnień w dziedzinie funkcjonowania systemu rozgrywki, aby zadowolić tysiące subskrybentów. Wprowadzono również tryb komunikowania się z innymi uczestnikami zabawy, przypominający popularne sieciowe kanały „czatowe”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 48 ocen czytelników.

Gry podobne do Ultima Online: The Second Age

Wymagania wiekowe Ultima Online: The Second Age

12+

Wymagania sprzętowe Ultima Online: The Second Age

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza), 1.5 GB HDD, Windows 98/XP

Startuje Lord of Ultima
Startuje Lord of Ultima

wiadomość21 kwietnia 2010

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie
Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie

wiadomość29 września 2009

Z okazji dwunastej rocznicy wydania Ultima Online, Electronic Arts oraz studio Mythic przygotowały dla fanów i byłych graczy tej znanej produkcji MMO niespodziankę. Gracze, którzy już kiedyś zwiedzali wielki świat Brytanni mogą teraz za darmo przez blisko dwa tygodnie przypomnieć sobie uroki tej gry.

Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?
Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?

wiadomość22 lipca 2009

Wkrótce na rynkach zachodnich zostanie wydana produkcja MMO NCSoftu, czyli Aion, która hula już od jakiegoś czasu na Dalekim Wschodzie. Tymczasem Electronic Arts najwyraźniej planuje podbić Azję, uwielbiającą przecież gatunek MMORPG. Wydawca podpisał umowę z firmą NetDragon dotyczącą stworzenia zupełnie nowej gry na podstawie klasycznej już Ultimy Online.

Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą
Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą

wiadomość13 października 2008

Turystyczne wypady w kosmos nie są jeszcze codziennością. Pewnie z uwagi na wysokie koszty takiej wyprawy. Przed ludźmi bogatymi, a do tego zwariowanymi, nie ma jednak żadnych granic, co udowodnił właśnie Richard Garriott, znany szerzej jako twórca kultowego cyklu Ultima i MMORPG o tytule Tabula Rasa oraz założyciel studia deweloperskiego Origin Systems. Jest on szóstym kosmicznym turystą w historii tego typu przedsięwzięć.

Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn
Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn

wiadomość25 sierpnia 2006

Kilka dni temu informowaliśmy Was, iż korporacja Electronic Arts przygotowuje się do odświeżenia weterana rynku MMO, Ultima Online. Dzisiaj wiadomo już oficjalnie, że na rynku pojawi się Ultima Online: Kingdom Reborn (tytuł roboczy), w zupełnie nowej szacie graficznej.