Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima Online: Samurai Empire (PC)

Ultima Online: Samurai Empire PC

Kolejne rozszerzenie do Ultimy Online, jednej z najlepszych i zarazem najstarszych obecnie gier z gatunku MMOcRPG.

To jest dodatek do gry Ultima Online.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Ultima Online: Samurai Empire (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2004

5listopada2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejne rozszerzenie do Ultimy Online, jednej z najlepszych i zarazem najstarszych obecnie gier z gatunku MMOcRPG. Jest ono swego rodzaju rewolucyjne, ponieważ wprowadza do tej produkcji będącej dotychczas klasycznym europejskim fantasy egzotyczne elementy dalekowschodniej kultury i historii.

Pierwszą z nowości jest sporych rozmiarów terytorium rozszerzające świat gry (Wyspy Tokuno), o którym po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć jeszcze w Ultime 1. Znajdziemy tam różne rodzaje terenu, począwszy od bagien czy dżungli, a skończywszy na górach i mroźnej tundrze, trzy nowe lokacje na których możemy stawiać swoje domy, rezydencje czy też zamki, jedno duże miasto oraz dwa rozległe lochy. Rzecz jasna jest ono swego rodzaju odpowiednikiem dawnej Japonii, znajdziemy tu więc typowe dla tego kraju lokacje i krajobrazy, budynki skonstruowane w charakterystycznym stylu architektonicznym (bogaty asortyment nowych elementów do budowy domów), a także całą gamę (ponad 15) kreatur i monstrów inspirowanych japońskimi legendami, w tym The Hai Riyo (latający smok), The Fan Dancer (piękność walcząca ostrymi wachlarzami) i The Lady of the Snow (nieumarły duch z tundry Tokuno).

Kolejną nowinkę stanowią dwie nowe klasy postaci, tj. wojownik obeznany w tajnikach Bushido zwany Samurajem oraz Ninja, mistrz sztuki walki Ninjitsu. Każdy z nich dysponuje sobie tylko znanym zasobem ciosów, np. Samuraj może wykonać „Oślepiające Uderzenie”, czyli okrutny i pojedynczy atak, dysponuje też zdolnością „Tornado”, zwiększającą jego siłę, a także specjalnym atakiem mogącym wyeliminować wroga jednym cięciem - „Honorowa Egzekucja”. Z kolei Ninja posiada możliwość zmylenia przeciwników za pomocą umiejętności „Odbicie Lustrzane”, tworzącej jego cztery iluzje, zamiany w „Formę Zwierzęcą” (np. wilka), a w razie potrzemy może nagle wycofać się z walki z pomocą „Bomb Dymnych”.

Do podstawowych cech „Samurai Empire” zaliczyć należy również nowy system gildii, dzięki któremu możemy w łatwiejszy sposób tworzyć gildie, ustalać stopnie poszczególnych ich członków oraz wypowiadać wojny innym gildiom graczy określając przy okazji warunki zwycięstwa. Nie należy też zapominać o nowych rodzajach broni i zbroi, licznych niewidzianych dotąd przedmiotach, zaklęciach magicznych, itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultima Online: Samurai Empire

Klasyfikacja PEGI Ultima Online: Samurai Empire

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ultima Online: Samurai Empire

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 98/XP
Startuje Lord of Ultima
Startuje Lord of Ultima

wiadomość21 kwietnia 2010

Lord of Ultima, gra będąca strategicznym następcą historycznej Ultimy Online w pełnej, bezpłatnej wersji trafia właśnie do graczy. Za jej produkcją stoi studio EA Phenomic pod przewodnictwem Volkera Werticha, odpowiedzialnego niegdyś za rozwój marki The Settlers.

Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie
Ultima Online za darmo przez dwa tygodnie

wiadomość29 września 2009

Z okazji dwunastej rocznicy wydania Ultima Online, Electronic Arts oraz studio Mythic przygotowały dla fanów i byłych graczy tej znanej produkcji MMO niespodziankę. Gracze, którzy już kiedyś zwiedzali wielki świat Brytanni mogą teraz za darmo przez blisko dwa tygodnie przypomnieć sobie uroki tej gry.

Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?
Nowa Ultima Online na rynek azjatycki?

wiadomość22 lipca 2009

Wkrótce na rynkach zachodnich zostanie wydana produkcja MMO NCSoftu, czyli Aion, która hula już od jakiegoś czasu na Dalekim Wschodzie. Tymczasem Electronic Arts najwyraźniej planuje podbić Azję, uwielbiającą przecież gatunek MMORPG. Wydawca podpisał umowę z firmą NetDragon dotyczącą stworzenia zupełnie nowej gry na podstawie klasycznej już Ultimy Online.

Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą
Twórca Ultimy szóstym kosmicznym turystą

wiadomość13 października 2008

Turystyczne wypady w kosmos nie są jeszcze codziennością. Pewnie z uwagi na wysokie koszty takiej wyprawy. Przed ludźmi bogatymi, a do tego zwariowanymi, nie ma jednak żadnych granic, co udowodnił właśnie Richard Garriott, znany szerzej jako twórca kultowego cyklu Ultima i MMORPG o tytule Tabula Rasa oraz założyciel studia deweloperskiego Origin Systems. Jest on szóstym kosmicznym turystą w historii tego typu przedsięwzięć.

Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn
Zapowiedziano Ultima Online: Kingdom Reborn

wiadomość25 sierpnia 2006

Kilka dni temu informowaliśmy Was, iż korporacja Electronic Arts przygotowuje się do odświeżenia weterana rynku MMO, Ultima Online. Dzisiaj wiadomo już oficjalnie, że na rynku pojawi się Ultima Online: Kingdom Reborn (tytuł roboczy), w zupełnie nowej szacie graficznej.