Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Ultima Online: Kingdom Reborn (PC)

Ultima Online: Kingdom Reborn PC

Ultima Online: Kingdom Reborn to kolejny, ósmy już dodatek do znamiennej i legendarnej gry MMOcRPG, Ultimy Online, opracowany przez „drużynę marzeń” z EA Mythic.

To jest dodatek do gry Ultima Online.

RPG | MMO

PC Windows
Okładka Ultima Online: Kingdom Reborn (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27sierpnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultima Online: Kingdom Reborn to kolejny, ósmy już dodatek do znamiennej i legendarnej gry MMOcRPG, Ultimy Online, opracowany przez „drużynę marzeń” z EA Mythic. Wydany niemal dziesięć lat po premierze pierwowzoru, jest jednocześnie gruntownym i największym rozszerzeniem w historii serii, poddającym oryginalny, wiekowy engine UO gruntownemu liftingowi technicznemu.

Ze starej szaty wizualnej nie pozostało praktycznie nic. Developerzy poświęcili mnóstwo czasu, by każdy fragment wielkiego świata Ultimy Online (łącznie z modelami postaci i potworów) został stworzony praktycznie od nowa, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii graficznych (pre-rendering, zaawansowane cieniowanie, znaczne podniesienie poziomu szczegółowości grafiki, wielobarwne efekty specjalne towarzyszące rzucaniu czarów). Dzięki wprowadzonym poprawkom gracze mogą skorzystać z wyświetlania grafiki w znacznie wyższych rozdzielczościach, zaś występujące w grze obiekty graficzne charakteryzują się większą głębią i plastycznością (zwiększenie natywnej rozdzielczości obiektów graficznych do 1280x800 pikseli). Wszystko to pozytywnie wpływa na kompozycję oraz realizm wizualizacji świata przedstawionego. Co ważne, nowa oprawa zapewnia pełną kompatybilność z pierwotnymi, znanymi z podstawowej wersji gry, rozwiązaniami. Świat nadal składa się więc z dobrze znanych, kwadratowych 'kafelków' (tiles), zaś rozgrywkę obserwujemy z perspektywy izometrycznej – nie ma mowy o przejściu na pełne 3D, obracaniu kamery, dowolnym przybliżaniu i oddalaniu widoku (dostępny jest jedynie stopniowany zoom). Modernizacja grafiki podnosi oczywiście minimalne wymagania sprzętowe całego programu, lecz zważywszy na archaiczność oryginalnego kodu UO, tylko bardzo stare komputery klasy PC nie będą w stanie dostatecznie dobrze poradzić sobie z odświeżonym silnikiem Kingdom Reborn.

Liczne innowacje odnajdujemy także w ogólnym interfejsie użytkownika. Staroszkolne rozwiązania z pierwszej Ultimy Online mocno już się zestarzały, nie dziwią więc liczne usprawnienia w obsłudze programu, znane i sprawdzone w innych grach z gatunku MMOcRPG. Programiści wzięli pod uwagę także cenne i trafne spostrzeżenia najbardziej doświadczonych użytkowników programu. Przeprojektowano zupełnie sterowanie ekwipunkiem postaci, który teraz ukazany jest z wykorzystaniem znacznie bardziej przyjaznych, przewijanych list, z ikonkami przedstawiającymi ilość posiadanych egzemplarzy danego przedmiotu. Dodano także standardowy w dzisiejszych produkcjach pasek skrótów (hotbar), gwarantujący szybki oraz w pełni konfigurowalny dostęp do najczęściej używanych czynności i zdolności. Zrezygnowano także ze starej, klasycznej czcionki obsługującej system rozmowy między postaciami – poszczególne litery zajmowały zbyt wiele miejsca, nierzadko zasłaniając pole widzenia. Została ona zastąpiona mniejszą i bardziej zgrabną, która lepiej komponuje się z ulepszoną oprawą wizualną.

Twórcy Kingdom Reborn nie pobierają od subskrybentów żadnych dodatkowych opłat za ulepszenie. Jest to elegancki ukłon w stronę wiernej rzeszy fanów, którzy od wielu lat wspierają markę regularnie opłacanym abonamentem. Co ciekawe, przejście na unowocześniony silnik programu z Kingdom Reborn jest opcjonalne – najbardziej konserwatywni użytkownicy UO mogą spokojnie pozostać przy starej oprawie wizualnej, nie martwiąc się zwiększonymi wymaganiami sprzętowymi i spokojnie grając razem z tymi, którzy zdecydowali się na instalację UO: KR. Ostatnią nowością są nowe lokacje, pełniące rolę stref dla początkujących. Pozwala to nowym graczom na łatwiejszą naukę zasad obowiązujących w Ultima Online oraz pomaga zbudować swoją pierwszą postać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ultima Online: Kingdom Reborn

12+

Wymagania sprzętowe Ultima Online: Kingdom Reborn

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP
Ultima Online: Kingdom Reborn - zapowiedź
Ultima Online: Kingdom Reborn - zapowiedź

Przed premierą 30 maja 2007, 12:37

Oczywiście tego typu zmiany nie mogą nie budzić zainteresowania użytkowników Ultimy. Martwią się oni, czy po tak radykalnej zmianie, jaką jest Kingdom Reborn, ich ulubione funkcje i elementy przypadkiem nie znikną. Jakiś czas temu użytkownicy Star Wars Galaxies najlepiej przekonali się o tym, że „rewolucje” nie zawsze wychodzą na dobre i teraz producenci Ultimy są zasypywani pytaniami od przestraszonych ultimowców. Spokojnie, panie i panowie – odpowiadają chłopcy z Mythic i wskazują, że większość zmian tyczy się grafiki, co raczej nikomu nie będzie przeszkadzać, a poza tym przez jakiś czas od uruchomienia Reborn działać będzie „stary” klient 2D, który pozwoli zaawansowanym graczom rozwijać swoją postać w znanych warunkach, a przy okazji testować i przyzwyczajać się do nowych rozwiązań. Oczywiście przed startem zapowiadany jest również otwarty beta-test dla zarejestrowanych użytkowników Ultima Online.