Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 09:48

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Ultimate RPG - nowa gra MMO Richarda Garriotta duchowym następcą Ultimy Online

Richard Garriott powiedział, że gra Ultimate RPG będzie duchowym następcą Ultimy Online, czyli tytułu, który spopularyzował gatunek MMORPG. Zasłużony twórca ujawnił również kilka szczegółów dotyczących tajemniczego projektu.

Richard „Lord British” Garriott, twórca serii RPG Ultima, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer zdradził kilka szczegółów dotyczących Ultimate RPG, czyli gry z gatunku MMO, nad którą właśnie pracuje. Okazało się, że najnowsza produkcja „Lorda Britisha” może być Ultimą Online 2.

Garriott cały czas prowadzi rozmowy z firmą Electronic Arts na temat marketingu i dystrybucji nadchodzącego projektu oraz możliwości zatytułowania go Ultima Online 2. Teoretycznie takie rozwiązanie wchodzi w grę, jednak opinie włodarzy amerykańskiego koncernu są podzielone. Aktualnie żaden kompromis nie został wypracowany, jednak Garriott wspomniał, że bardzo chciałby mieć możliwość wykorzystania marki Ultima.

„Lord British” wyznał również, że Ultimate RPG na pewno będzie duchowym spadkobiercą serii Ultima. Gracze, którzy rozpoczną zabawę z nowym tytułem od razu rozpoznają cechy, które są charakterystyczne dla zasłużonego cyklu RPG. Garriott wspomniał również, że umowa (lub jej brak) z firmą Electronic Arts nie wpłynie na najważniejsze elementy nowej gry.

Ultimate RPG - nowa gra MMO Richarda Garriotta duchowym następcą Ultimy Online - ilustracja #1

Ultima Online: Kingdom Reborn

Jeśli chodzi o umiejscowienie akcji Ultimate RPG, to będziemy mieć do czynienia ze światem fantasy. Garriott dodał jednak, że nie będzie on aż tak unikalny, jak to było w przypadku gry Tabula Rasa. Kwestia wyglądu nowej produkcji jest jeszcze otwarta. Deweloperzy starają się stworzyć narzędzia, które pozwoliłyby im na wybór pomiędzy 3D, a rzutem izometrycznym. Jednak w obecnej chwili skłaniają się ku tej drugiej opcji.

Gra Ultimate RPG będzie dostępna na portalach społecznościowych, jako samodzielny produkt na PC, poprzez przeglądarkę oraz na platformach mobilnych takich jak iPhone, iPad i na urządzeniach wyposażonych w system Android. Głównym celem twórców jest stworzenie tego samego produktu na wszystkich platformach. Tytuł będzie wspierać synchroniczną i asynchroniczną rozgrywkę multiplayer. Oznacza to, że gracze będą mogli wchodzić ze sobą w interakcje tak jak w tradycyjnych grach MMO (w czasie rzeczywistym) oraz jak w grach typu FarmVille (interakcja zachodzi nawet gdy osoby nie są online w tym samym czasie).

Ultimate RPG pojawi się w 2012 lub 2013 roku. Garriott zapewnił, że chce oddać tytuł w ręce graczy najszybciej jak to tylko możliwe. Nikt jednak nie wie, kiedy dokładnie to nastąpi. Gra jest tworzona przez zespół Portalarium, z którym Garriott pracuje również nad produkcją Ultimate Collector: Garage Sale.