Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Tabula Rasa (PC)

Tabula Rasa PC

Tabula Rasa to gra z gatunku MMO, której „ojcem” jest weteran przemysłu rozrywki elektronicznej, Richard Garriott, twórca znakomitej serii gier RPG, Ultima, oraz jednej z najlepszych gier MMORPG, Ultima Online.

RPG

PC Windows
Okładka Tabula Rasa (PC)

producent: Destination Games

wydawca: NCsoft

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2007

2listopada2007

pudełko PL

28/02/2009 - data ta oznacza koniec działania oficjalnych serwerów gry i wstrzymanie dalszego rozwoju tego tytułu.

Tabula Rasa to gra z gatunku MMO, której „ojcem” jest weteran przemysłu rozrywki elektronicznej, Richard Garriott, twórca znakomitej serii gier RPG, Ultima, oraz jednej z najlepszych gier MMORPG, Ultima Online. Akcja gry została osadzona w świecie rodem z powieści science fiction. Dawno temu w naszej galaktyce istniała rasa Eloh. Była to pierwsza cywilizacja, której udało się odkryć sekret podróży międzygwiezdnych. W poszukiwaniu bardziej zaawansowanych ras przemierzali oni bezkresy kosmosu dzieląc się wiedzą z napotkanymi cywilizacjami. Wkrótce stali się znani jako Benefaktorzy, mentorzy i nauczyciele. Niestety, wśród ich szeregów pojawiła się zadra - rebelia, którą wznieciła grupa zwana Thrax. Przerodziła się ona w wojnę, której wynikiem było zniszczenie rasy Benefaktorów. Teraz to Thraxowie poszukują w galaktyce ras dostatecznie zaawansowanych, aby można było je wykorzystać lub zniszczyć.

W Tabula Rasa gracze łączą swoje siły, aby powstrzymać Thraxów przed zniszczeniem Ziemi. Podczas swojej wędrówki odwiedzą różne miejsca w naszym i w innych światach, będą używać niezwykłych broni i przedmiotów, a w podróżach pomiędzy odległymi lokacjami wspomoże nas system teleportów. Tabula Rasa nie jest wyłącznie nastawiona na walkę, gracz będzie miał możliwość wybrania różnych sposobów rozgrywki. Wraz z rozwojem swojej postaci i zdobywaniem doświadczenia będziemy mogli wybrać jaką ścieżką podążymy - Warrior, Scribe czy Musician (atrybuty ciała, umysłu i ducha). Oczywiście jeśli stwierdzimy, iż w danej dyscyplinie jesteśmy już wystarczająco doświadczeni, możemy zacząć specjalizować się w innej. Dodatkowo posiadamy również siłę Chi, której moc zależy od wyników naszych starć z kolejnymi przeciwnikami.

  • Fantastyczny świat stworzony przez Richarda Garriotta.
  • Rozpoczynamy rozgrywkę posiadając własne domostwo.
  • Unikalny system rozwoju postaci umożliwiający zmianę specjalizacji w dowolnym momencie.
  • Mnogość zróżnicowanych misji.
  • System teleportacji umożliwiający przemieszczanie się między światami.
  • System walki wręcz oraz ezoteryczne rodzaje broni.
  • Wspaniały trójwymiarowy świat wypełniony bajecznymi postaciami i potworami oraz technoorganiczną modą i architekturą.
  • Dynamiczna ścieżka dźwiękowa stworzona przez Chrisa Vrennę.
  • W pełni zintegrowany czat dźwiękowy, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi graczami.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Tabula Rasa

Klasyfikacja PEGI Tabula Rasa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tabula Rasa

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows XP/Vista, łącze internetowe

Tabula Rasa - testujemy przed premierą
Tabula Rasa - testujemy przed premierą

Przed premierą 24 września 2007, 10:13

Autorzy gry zadbali również o to, byśmy do każdego miejsca na mapie nie musieli biec na nogach. W różnych jej częściach znajdują się bazy ze sklepami (bronie, ekwipunek itp.), punktem medycznym oraz teleportem. Ten z kolei jest niedostępny do momentu pierwszej wizyty w danej bazie. Tak więc, by móc go używać, trzeba pokonać najpierw te odległości pieszo, a potem już jest z górki. Warto też nadmienić, że podróżować w ten sposób można za friko.