Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 6 maja 2009, 08:33

autor: Hed

Twórca Tabula Rasa pozywa NC Soft

Według doniesień przedstawianych przez serwis Kotaku Richard Garriott, twórca między innymi serii kilkunastu części Ultimy, zażądał od swojego poprzedniego pracodawcy – NCsoft, 24 milionów dolarów rekompensaty. Znany wielu fanom rozrywki elektronicznej autor podobno złożył sprawę do sądu, oskarżając wspomnianą firmę o defraudację. Czyżby szykował się kolejny skandal w branży gier?

Według doniesień przedstawianych przez serwis Kotaku, Richard Garriott, twórca między innymi serii kilkunastu części Ultimy, zażądał od swojego poprzedniego pracodawcy – NCsoft - 24 milionów dolarów rekompensaty. Znany wielu fanom rozrywki elektronicznej autor podobno złożył sprawę do sądu, oskarżając wspomnianą firmę o defraudację. Czyżby szykował się kolejny skandal w branży gier?

Z dokumentów złożonych wczoraj w teksańskim sądzie wynika, że rzeczywiście autor będzie sądził się z NCsoftem. Niestety nie znamy szczegółów sprawy. Oczywiście, jak można się domyślać, będzie ona prawdopodobnie dotyczyła współpracy Garriotta z firmą w kwestii niezbyt udanej produkcji MMO, znanej jako Tabula Rasa. Po kilku miesiącach obecności na rynku tytuł został zamknięty.

Pod koniec ubiegłego roku drogi Garriotta i wydawcy rozeszły się. Być może powodem tego rozstania nie była klęska pierwszego i zarazem ostatniego dzieła twórcy dla NCSoftu, czyli wspomnianej gry MMO. Sam autor utrzymywał, że zwolnienie się z pracy było motywowane chęcią podjęcia nowych wyzwań, niekoniecznie związanych z procesem tworzenia produkcji elektronicznych.

Naturalnie pojawiły się plotki, jakoby Garriott ponownie zamierzał powrócić do serii Ultima, którą rozpoczął w latach 80. ubiegłego wieku. W międzyczasie twórca odbył również słynną podróż w kosmos, będąc pierwszym deweloperem gier elektronicznych wysłanym w gwiazdy. Po powrocie na planetę przyszło mu, jak widać, zająć się bardziej przyziemnymi sprawami, czyli odwiedzić salę sądową.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tabula Rasa

Tabula Rasa