Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. „zrobią wszystko, aby kontynuować działalność”

Ostatnie doniesienia o zamknięciu ukraińskiego dewelopera GSC Game World nie nastrajały optymistycznie w kontekście wydania gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy przedstawili oficjalne stanowisko w sprawie dalszych losów studia.

Ukraiński deweloper GSC Game World przedstawił oficjalne stanowisko na temat ostatnich doniesień o zamknięciu studia. Jak można było się spodziewać, twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. nie mają dla fanów dobrych wieści.

Na Twitterze utalentowanego zespołu czytamy: „Robimy wszystko co w naszej mocy, by kontynuować działalność. W tym momencie nic nie jest jednak pewne. Kolejny wpis przynosi bardziej konkretne informacje: „Nasza strona internetowa będzie nadal działać, podobnie jak forum oraz pomoc techniczna. Sklep będzie dostępny dopóki planowane transakcje nie zostaną zrealizowane”.

Twórcy serii S.T.A.L.K.E.R. „zrobią wszystko, aby kontynuować działalność” - ilustracja #1

Niestety, zabrakło konkretnego odniesienia się do aktualnej sytuacji gry S.T.A.L.K.E.R. 2. Twórcy sami nie są w stanie podać w stu procentach pewnych informacji, więc najprawdopodobniej z tego względu wstrzymują się od komentarzy. W tej chwili możemy bezpiecznie założyć mało optymistyczny scenariusz, że produkcja omawianego tytułu została zawieszona.

Przypomnijmy, że według doniesień sprzed kilku dni, firma GSC Game World została zamknięta. Plotki stosunkowo szybko zostały potwierdzone przez Sergeya Galenkina z ukraińskiego oddziału 1C. W wyniku tej decyzji prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 miały zostać anulowane. Dzisiejsza wiadomość nie nastraja zbyt optymistycznie, ale też nie przekreśla zupełnie szans na wydanie oczekiwanej produkcji. Alternatywą pozostaje przejęcie projektu przez inne studio deweloperskie.