Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 09:42

autor: Szymon "Hed" Liebert

Znamy ostatnią klasę z gry Guild Wars 2 – powróci Mesmer. Zobacz zwiastun!

Do sieci wyciekła informacja o ósmej klasie postaci z gry MMO Guild Wars 2. W produkcji studia ArenaNet i firmy NCsoft będziemy mogli wcielić się w Mesmera, przebiegłego czarodzieja znanego z pierwszej odsłony serii. Autorzy potwierdzili już tę informację i wypuścili oficjalny zwiastun, chociaż przyznali, że zapowiedź bohatera zaplanowano dopiero na środę.

Poznaliśmy ostatnią klasę postaci, która znajdzie się w grze Guild Wars 2. Jest nią Mesmer, czyli mag korzystający z wyjątkowo przebiegłych taktyk, znany z pierwszej odsłony serii. Co ciekawe, oficjalna zapowiedź nowej klasy odbędzie się dopiero jutro, a sama informacja została opublikowana przedwcześnie przez jeden z zagranicznych serwisów.

Parę o Mesmerze puścił podobno oddział serwisu GameReactor w zapowiedzi wideo, która szybko została usunięta. Po tym fakcie przedstawiciele ArenaNet potwierdzili, że rzeczywiście poznaliśmy ósmą klasę postaci, chociaż jej pełna zapowiedź została zaplanowana na środę. Twórcy postanowili jednak wypuścić zwiastun dla klasy już teraz.

Na filmie oglądamy kilka nowych umiejętności, jakie otrzyma Mesmer. Bohaterowie tego typu będą potrafili sprawiać, że sprzymierzeńcy staną się niewidzialni, tworzyć swoje iluzoryczne kopie, a także spowalniać, podpalać i zatruwać wrogów. Jedną z ciekawszych taktyk wydaje się możliwość stworzenia dwóch teleportacyjnych kręgów w celu szybkiej ucieczki przez oponentem.

Fani pierwszej odsłony Guild Wars nie muszą czekać na środową zapowiedź, aby wiedzieć, czego można spodziewać się po nowym bohaterze. Mesmer bywa często uznawany za najtrudniejszą do opanowania klasę dostępną w grze studia ArenaNet, co wynika pewnie z faktu, że jego specyfika wymyka się czytelnym kategoriom (w odróżnieniu od wojownika, łucznika, czy zwykłego czarodzieja).

W Guild Wars Mesmer jest czarodziejem władającym magią iluzji, inspiracji i dominacji, który błyskawicznie rzuca czary. Poszczególne kombinacje i zaklęcia pozwalają postaciom o tej klasie przerywać ataki wrogów, karać ich za podejmowanie działań, spowalniać czy wykradać energię. Sztuka grania Mesmerem wymaga więc sporej wiedzy o jego możliwościach i refleksu.

Znamy ostatnią klasę z gry Guild Wars 2 – powróci Mesmer. Zobacz zwiastun! - ilustracja #1
Gwen – najbardziej znana Mesmerka w Guild Wars.

Mesmerzy zaznaczyli swoją obecność w Guild Wars w ostatnim pakiecie zawartości do gry, a zarazem pierwszym dodatku – Eye of the North. Rozszerzenie skupiało się między innymi na lubianej przez graczy postaci Gwen, która wybrała właśnie drogę Mesmerki. Ta klasa postaci oraz jej specyficzne umiejętności stały się podstawą dla wielu zaawansowanych taktyk w PvE i przede wszystkim PvP.

W tym tygodniu ArenaNet potwierdzi oficjalnie swoją klasę i pokaże ją w kolejnych materiałach. To oznacza, że poznamy wszystkie planowane ścieżki rozwoju dla naszych przyszłych postaci. Na pewno więc jesteśmy o kilka kroków bliżej do informacji, której wciąż nie znamy: daty premiery gry Guild Wars 2. Miejmy nadzieję, że twórcy nie każą nam długo czekać grę.

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2
  2. Więcej informacji o Guild Wars 2