Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2009, 08:50

autor: Maciej Śliwiński

Nowy dodatek do Ultima Online już 8 września

8 września wszystkich fanów gier typu MMORPG czeka prawdziwe święto. Tego dnia do systemów wirtualnej dystrybucji trafi kolejny dodatek do Ultima Online, zatytułowany Stygian Abyss.

8 września wszystkich fanów gier typu MMORPG czeka prawdziwe święto. Tego dnia do systemów wirtualnej dystrybucji trafi kolejny dodatek do Ultima Online, zatytułowany Stygian Abyss.

Nowy dodatek do Ultima Online już 8 września - ilustracja #1

Do tej pory na rynku pokazało się siedem DLC do gry, która uznawana jest za prekursora obecnego gatunku gier MMORPG. Wydana w 1997 roku Ultima Online charakteryzuje się niesamowicie rozbudowanym, szczegółowym światem i ciągle posiada rzesze wiernych fanów.

Wraz z wydaniem Stygian Abyss, uniwersum gry powiększy się jeszcze bardziej. Tytułowa Stygijska Otchłań to wielki system lochów i podziemi, który fani gry powinni pamiętać z Ultima Underworld. Electronic Arts wykonała swoisty ukłon wobec najstarszych sympatyków tego tytułu, adaptując tę lokację na potrzeby najnowszego dodatku. Według zapowiedzi ma to być największy i najbardziej rozbudowany system podziemi, jaki kiedykolwiek został zaprezentowany w grach MMORPG.

Drugą znaczącą nowością będzie wprowadzenie wraz z ósmym dodatkiem nowej grywalnej rasy – Gargulców. Podstawową umiejętnością tych skrzydlatych istot będzie manipulowanie sekretnymi mocami ukrytymi w kamieniach i posągach. Dzięki temu będą tworzyć zaklęcia czy przedmioty bez konieczności zbierania dodatkowych składników. Wprowadzenie tej rasy wiąże się oczywiście z nowymi miastami i lokacjami, charakterystycznymi wyłącznie dla niej. Więcej szczegółów dotyczących zbliżającego się rozszerzenia znajdziecie na oficjalnej stronie.

W związku z premierą ósmego DLC, Electronic Arts razem ze studiem Mythic, które obecnie pracuje nad grą, przygotowało kilka atrakcji. Dodatek będzie dostępny jako osobny produkt w cenie 29.99 dolarów (około 90 zł) lub w połączeniu z całą grą i trzydziestodniowym abonamentem za 39,99 dolarów (120 zł). Osoby, które obecnie mają opłacony abonament, będą mogły wziąć udział w beta testach dodatku. Rozpoczną się one już jutro i potrwają do 23 sierpnia. Dodatkowo, wszyscy ci, którzy zdecydują się zakupić dodatek w ciągu pierwszych dwudziestu dni od jego premiery, otrzymają specjalny przedmiot, dzięki któremu będzie możliwa zmiana rasy naszej postaci na wprowadzonego w Stygian Abyss Gargulca.