Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2007, 21:08

autor: Metatron

Nowa oprawa graficzna i dodatek do gry Ultima Online już wkrótce

Mythic Entertainment, należące do Electronic Arts studio developerskie pracujące nad rozbudową liczącej już niemal dziesięć lat gry MMO Ultima Online poinformowało, że od dawna oczekiwane modyfikacje są już na ukończeniu. Już wiosną każdy subskrybent wspomnianej produkcji będzie mógł za darmo pobrać uaktualnienie Kingdom Reborn.

Mythic Entertainment, należące do Electronic Arts studio developerskie pracujące nad rozbudową liczącej już niemal dziesięć lat gry MMO Ultima Online poinformowało, że od dawna oczekiwane modyfikacje są już na ukończeniu. Już wiosną każdy subskrybent wspomnianej produkcji będzie mógł za darmo pobrać uaktualnienie Kingdom Reborn, które przyniesie nowy, ulepszony interfejs, skróty klawiaturowe oraz, co najważniejsze, zmieni silnik graficzny na trójwymiarowy.

Gracze będą mogli korzystać ze starej, dwuwymiarowej wersji UO. Jednak, jak to określili sami twórcy, będzie to okres pozwalający na ulepszenie konfiguracji sprzętowej, po którym jedyną oficjalną wersją będzie ta korzystająca z nowego silnika.

Drugim z interesujących faktów, jakimi podzieliła się firma EA Mythic jest zapowiedź kolejnego dodatku do gry Ultima Online. Nosić on będzie nazwę Stygian Abyss i wymagać posiadania Kingdom Reborn. Twórcy obiecują, że wraz z nim gracze otrzymają nowy kontynent do eksploracji oraz dodatkową, grywalną rasę, Gargoyle. Ponadto możemy spodziewać się nowych questów oraz największych podziemi, jakie do tej pory pojawiły się w świecie UO.

Według producenta Aarona Cohena, Kingdom Reborn i Stygian Abyss są „największą poczynioną przez EA inwestycją w UO od czasu premiery gry”. Nowy silnik graficzny powinien być dostępny jeszcze tej wiosny, podczas gdy wspomniany dodatek ukaże się dopiero latem.