Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 stycznia 2007

Konami wyłoni mistrza rozgrywki sieciowej w grze Metal Gear Solid 3

Jiker, 22 stycznia 2007, 17:41

Firma Konami przedstawiła światu swój najnowszy projekt. Nie jest to jednak gra, a system sieciowych rozgrywek związanych z grą Metal Gear Solid 3: Snake Eater, która w specjalnej edycji Subsistence została wyposażona w tryb rozgrywki przez internet.

Autorzy Heavy Weapon wiążą swoją przyszłość z usługą Xbox Live Arcade

Jiker, 22 stycznia 2007, 17:06

Garth Chouteau, kierownik ds. komunikacji w studiu developerskim PopCap, znanym szerzej z udanych produkcji wydawanych w ramach usługi Xbox Live Arcade, przedstawił w rozmowie z serwisem Gamasutra przyszłe plany firmy. Wiążą się one z poszerzeniem oferty XBLA o kolejne produkcje PopCap.

Worlds of Might and Magic kolejnym dziełem UbiSoftu?

Vercetti, 22 stycznia 2007, 17:05

Pod koniec lipca informowaliśmy Was o tym, że francuski UbiSoft prowadzi negocjacje z chińskim producentem gier MMO, koncernem TQ Digital Entertainment. Istniały wówczas przesłanki, że obie korporacje rozpoczną współpracę w celu stworzenia produktu osadzonego w uniwersum Might and Magic. Dzisiaj światło dzienne ujrzały kolejne interesujące wieści.

Gry z serii America’s Army mają już 8 mln użytkowników
Gry z serii America’s Army mają już 8 mln użytkowników

Vercetti, 22 stycznia 2007, 16:05

Cztery i pół roku temu, w lipcu 2002 ukazała się darmowa gra America’s Army, strzelanka stworzona na potrzeby Armii Stanów Zjednoczonych. Jej celem było zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi wojsk USA, a przy okazji dostarczenie odbiorcom sporej dawki rozrywki.

Halo 3 jest już grywalne
Halo 3 jest już grywalne

Vercetti, 22 stycznia 2007, 15:35

O rozpoczęciu prac nad trzecią odsłoną kultowego Halo dowiedzieliśmy się na kilka dni przed rozpoczęciem ubiegłorocznych targów E3. Wygląda na to, że przez cały ten czas twórcy strzelanki, pracownicy studia Bungie Software nie próżnowali. Dzisiaj ogłosili bowiem, że ich nowopowstający projekt wkroczył w fazę na tyle zaawansowaną, że możliwe jest już przejście gry od początku do końca.

EMPiK - Top Lista nr 3 (22/01/07)

Krooliq, 22 stycznia 2007, 15:06

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie gry najchętniej kupowali posiadacze PC oraz PS2 w trzecim tygodniu nowego roku, to zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Powstało ono w oparciu o dane zebrane w okresie od 15.01.2007 do 21.01.2007 w 88 salonach sieci EMPiK.

Europejczycy kupili już ponad 10 milionów Nintendo DS
Europejczycy kupili już ponad 10 milionów Nintendo DS

Basza, 22 stycznia 2007, 15:04

Nie lada wyczynem może pochwalić się firma Nintendo, bowiem jej najnowsza konsola przenośna Nintendo DS (w obu wersjach, zwykłej i Lite) znalazła w Europie już ponad 10 milionów nabywców.

Bioshock na PC bez opcji gry sieciowej
Bioshock na PC bez opcji gry sieciowej

Vercetti, 22 stycznia 2007, 14:55

O nowej strzelance ze studia Irrational Games powiedziano już wiele, lecz autorzy FPS-a Bioshock ciągle nas zaskakują. Niedawno uruchomili oni nową witrynę swojego dzieła, nazywając ją The Cult of Rapture. Strona ta zawiera odpowiedzi na kilka interesujących pytań dotyczących nadchodzącego shootera. Niestety, zawarte w nich informacje mogą zasmucić posiadaczy poczciwych „blaszaków”.

Vanguard: Saga of Heroes w „złocie”
Vanguard: Saga of Heroes w „złocie”

Vercetti, 22 stycznia 2007, 13:58

Już jutro dobiegną końca otwarte beta-testy gry MMORPG Vanguard: Saga of Heroes. Trwające przez blisko trzy tygodnie święto dla fanów sieciowych role-play’ów zaowocowało licznymi wskazówkami pod adresem twórców produktu, panów ze studia Sigil Games. Dzięki informacjom otrzymanym od graczy programiści mogli na bieżąco dopracowywać swoje dzieło

Capcom pracuje nad nową grą na Wii

Metatron, 22 stycznia 2007, 11:36

Jeden z najbardziej utalentowanych twórców gier z firmy Capcom, Keiji Inafune wyjawił, że jego firma pracuje nad nieogłoszonym jeszcze światu projektem na Wii. Jak powiedział, ma nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie miał możliwość jego zaprezentowania.

Nowy tryb gry dla użytkowników Dawnspire: Prelude prawie gotowy
Nowy tryb gry dla użytkowników Dawnspire: Prelude prawie gotowy

Thorwalian, 22 stycznia 2007, 11:13

Szwedzki developer i wydawca Silent Grove Studios poinformował o szczegółach miniaturowego add-onu do swojej sztandarowej, sieciowej z założenia produkcji - Dawnspire: Prelude. Nową paczkę o nazwie Shrine Domination, wzbogacającą rozgrywkę o dodatkowy tryb, może sprawdzić każdy zainteresowany w czasie trwających obecnie otwartych beta-testów.

Utwory z pierwszej części Guitar Hero dostępne za pośrednictwem Xbox Live?

Metatron, 22 stycznia 2007, 11:11

Redaktor serwisu internetowego Gamespot, zaintrygowany ostatnimi informacjami dotyczącymi przejęcia prac nad serią Guitar Hero przez znane dotychczas głównie z gier sygnowanych nazwiskiem słynnego skatera Tonego Hawka studio Neversoft, przeprowadził wywiad z Dusty Welchem z RedOctane.

Atari nagrodzone za promocję gry Test Drive Unlimited
Atari nagrodzone za promocję gry Test Drive Unlimited

Metatron, 22 stycznia 2007, 10:50

Firma Atari ogłosiła, że znalazła się w gronie finalistów nagród PRWeek Awards. Jest to wyróżnienie przyznawane przez specjalistyczny amerykański tygodnik zajmujący się szeroko rozumianą tematyką public relations. Nagrody przyznawane są firmom związanym ze sztuką, rozrywką i mediami.

Stwórz trailer do gry ArmA: Armed Assault
Stwórz trailer do gry ArmA: Armed Assault

Metatron, 22 stycznia 2007, 10:35

Z okazji zbliżającej się daty brytyjskiej premiery taktycznej strzelaniny na PC, ArmA: Armed Assault, wydawca gry, 505 Games, postanowił w ciekawy sposób promować swój nowy tytuł. Udostępnił mianowicie graczom proste narzędzie do stworzenia własnej zapowiedzi filmowej nadchodzącej produkcji.

Premiera gry Monster Madness: Battle for Suburbia w kwietniu
Premiera gry Monster Madness: Battle for Suburbia w kwietniu

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2007, 10:23

O nowym produkcie firmy Artificial Studios, zatytułowanym Monster Madness: Battle for Suburbia, po raz ostatni wspominaliśmy w październiku. Wówczas to poinformowaliśmy Was, że wspomniana wyżej gra zadebiutuje na rynku wiosną bieżącego roku. Dziś możemy zaprezentować wszystkim zainteresowanym dokładną datę premiery.

Gry z katalogu dtp Entertainment AG w ofercie firmy Nicolas Games
Gry z katalogu dtp Entertainment AG w ofercie firmy Nicolas Games

Krystian Smoszna, 22 stycznia 2007, 09:56

Sosnowiecka firma Nicholas Games poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym o fakcie nawiązania współpracy z niemieckim dystrybutorem gier komputerowych – dtp Entertainment AG. Dzięki podpisanemu porozumieniu, już wkrótce na naszym rynku ukaże się kilka nowych i niedostępnych wcześniej tytułów.

Będzie dodatek do Neverwinter Nights 2?

eLKaeR, 22 stycznia 2007, 08:32

Niebawem miną trzy miesiące, odkąd świat ujrzał drugą część Neverwinter Nights. Ta cokolwiek udana gra z gatunku cRPG najprawdopodobniej doczeka się w przyszłości rozszerzenia. Można dojść do takiego wniosku po przeczytaniu wywiadu serwisu GameBanshee z Ryanem Rucinskim, reprezentującym twórców NN2.

Rockstar Games już wkrótce zapowie Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PS2?
Rockstar Games już wkrótce zapowie Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PS2?

eLKaeR, 22 stycznia 2007, 08:23

W przypadku gry pt. Grand Theft Auto: Liberty City Stories wydawało się początkowo, że będzie ona dostępna wyłącznie na kieszonkowej platformie PlayStation Portable. Pracownicy Rockstar Games zdecydowali się jednak ostatecznie na wykonanie konwersji, dedykowanej stacjonarnej konsoli PlayStation 2. Wkrótce analogiczny scenariusz ziści się w przypadku Grand Theft Auto: Vice City Stories.