Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2007, 15:04

autor: Basza

Europejczycy kupili już ponad 10 milionów Nintendo DS

Nie lada wyczynem może pochwalić się firma Nintendo, bowiem jej najnowsza konsola przenośna Nintendo DS (w obu wersjach, zwykłej i Lite) znalazła w Europie już ponad 10 milionów nabywców.

Nie lada wyczynem może pochwalić się firma Nintendo, bowiem jej najnowsza konsola przenośna Nintendo DS (w obu wersjach, zwykłej i Lite)znalazła w Europie już ponad 10 milionów nabywców.

Dyrektor ds. marketingu europejskiego oddziału firmy Nintendo, Laurent Fischer powiedział, że: „Liczba 10 milionów graczy, którzy zakupili konsolę Nintendo DS tylko potwierdza naszą dominacje na rynku konsol przenośnych” i dodaje, że: „Dzięki naszej konsoli przygodę z grami video rozpoczęły zupełnie nowe grupy odbiorców, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia”.

Europejczycy kupili już ponad 10 milionów Nintendo DS - ilustracja #1

Co ciekawe, od premiery Nintendo DS w Europie minęło zaledwie 20 miesięcy, dlatego ten wynik powinien robić jeszcze większe wrażenie. W samym grudniu 2006 roku sprzedano ponad 1,7 milionów konsol, a od września ubiegłego roku sprzedano ich ponad 4 miliony. Dzięki tym wynikom NDS zdecydowanie przoduje w zestawieniach dotyczących sprzedaży i popularności na rynku konsol przenośnych, zostawiając daleko w tyle największego konkurenta, a mianowicie konsolę Sony PSP.