Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 stycznia 2007

Nintendo w liczbach - wielkich liczbach

Elrond, 11 stycznia 2007, 22:22

Patrząc na suche fakty, którymi przedstawiciele Nintendo rzucają na prawo i lewo, można odnieść wrażenie, iż firma z Kraju Kwitnącej Wiśni zapadła na ciężką chorobę - manię wielkości. No bo kto przy zdrowych zmysłach może twierdzić, iż do końca roku sprzeda 6 milionów konsol stacjonarnych oraz 23 miliony konsol przenośnych?

Brytyjskie dzieci zagrają w szkole na PS2
Brytyjskie dzieci zagrają w szkole na PS2

Louvette, 11 stycznia 2007, 21:38

Nie od dziś wiadomo, że najszybciej uczymy się podczas zabawy. Podczas gdy jedni walczą z grami, inni wykorzystują ten powszechnie znany fakt do stworzenia czegoś naprawdę pożytecznego i ciekawego.

Gigantów kłopoty z patentami

Elrond, 11 stycznia 2007, 19:33

Patenty to bardzo ciekawa sprawa - gdy uda Ci się coś wymyślić, zastrzegasz to, a potem pozywasz do sądu wszystkich, którzy bezprawnie korzystają z Twojej własności. To tak w uproszczeniu, natomiast mieszkańcy USA doprowadzili prawo patentowe do skraju absurdu - powstają tam nawet firmy trudniące się skupowaniem patentów, wyszukujące następnie ofiary i wysysające z nich kasę.

UbiSoft ujawnia daty premier trzech kolejnych gier przeznaczonych dla Wii

Jiker, 11 stycznia 2007, 18:19

Firma UbiSoft jest jednym z najpłodniejszych wydawców gier przeznaczonych dla konsoli Nintendo Wii. Wczorajszy dzień przyniósł informacje na temat pozycji, które francuski koncern wyda na Wii w marcu 2007 roku.

Heavy Weapon kolejną grą na Xbox Live Arcade?

Jiker, 11 stycznia 2007, 18:01

Wszyscy posiadacze 360-tek czekają na nową wersję Wormsów, lecz Microsoft ma najwidoczniej inne plany. W tym tygodniu usługa Xbox Live Arcade została wzbogacona o grę Ms. Pac-Man, natomiast w przyszłym doczekamy się najprawdopodobniej premiery strzelaniny ukrywającej się pod tytułem Heavy Weapon.

W Warhound zagrają również posiadacze Xboksów 360
W Warhound zagrają również posiadacze Xboksów 360

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 16:54

Warhound, nowa strzelanina studia Techland, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu ubiegłego roku, doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360. Taką oto informację można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu, jakie polska firma opublikowała na początku stycznia.

Amerykańska wersja MotorStorm jednak bez 1080p i 60 klatek na sekundę

Jiker, 11 stycznia 2007, 16:49

Ostatnie dni przyniosły ekscytujące wieści w sprawie amerykańskiej wersji gry MotorStorm przeznaczonej dla konsoli PS3. Z wypowiedzi Petera Dille’a, wiceprezesa Sony Computer Entertainment America ds. marketingu, wynikało bowiem, że ma ona działać, w przeciwieństwie do japońskiej edycji, w 60 klatkach na sekundę oraz rozdzielczości 1080p. Okazało się jednak, że radość graczy była przedwczesna.

Znamy oficjalną datę premiery gry Vanguard: Saga of Heroes
Znamy oficjalną datę premiery gry Vanguard: Saga of Heroes

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 13:10

Firma Sony Online Entertainment opublikowała dziś oświadczenie prasowe, w którym podano oficjalną datę premiery nowej gry MMORPG o nazwie Vanguard: Saga of Heroes.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent - gra za friko!
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent - gra za friko!

Solnica, 11 stycznia 2007, 12:48

Splinter Cell: Double Agent w polskiej wersji językowej – ta oto gra może już wkrótce stać się waszą własnością! Warunkiem koniecznym, do tego, aby przesyłka z nagrodą wylądowała właśnie w waszej skrzynce pocztowej, jest wzięcie udziału w naszym tegotygodniowym konkursie z serii „gra za friko”.

Nadciąga sequel Blazing Angels oraz kolejni Ojcowie Chrzestni

Łosiu, 11 stycznia 2007, 11:59

Wersja PS3 gry Two Worlds, to nie jedyna ciekawostka jaką oferują zachodnie sklepy Internetowe. Amerykański serwis GameFly, który zajmuje się sprzedażą gier z drugiej ręki oraz ich wypożyczaniem, przynosi ciekawe wieści związane z drugą częścią gry Blazing Angels oraz nowymi edycjami Ojca Chrzestnego.

Konami zarzuca prace nad sześcioma grami

Metatron, 11 stycznia 2007, 11:49

W japońskim czasopiśmie Famitsu pojawiła się informacja o tym, że Konami zrezygnowało z prac nad szeregiem wcześniej zapowiadanych produkcji. Powody takiej decyzji nie zostały podane.

Sid Meier’s Pirates! na PSP w złocie
Sid Meier’s Pirates! na PSP w złocie

Metatron, 11 stycznia 2007, 11:22

Przeznaczona na konsolę PSP wersja gry przygodowo-strategicznej Sid Meier’s Pirates! osiągnęła status „złoty”. Jeszcze tylko niecałe dwa tygodnie dzielą miłośników korsarstwa od jej premiery, która mieć będzie miejsce 22 stycznia.

Two Worlds także w wersji na PS3?

Łosiu, 11 stycznia 2007, 11:12

O Two Worlds z krakowskiej „stajni” Reality Pump słyszał już niemal każdy fan gatunku cRPG i to nie tylko w naszym kraju ale i zagranicą, gdzie porównywany jest do takich szlagierów jak Oblivion. Początkowo gra ta miała zadebiutować na PC, później dodano platformę Xbox 360, a teraz pojawiły się pierwsze doniesienia świadczące o tym, iż Dwa Światy wylądują także na PlayStation 3.

Warlords trafi na NDS

Metatron, 11 stycznia 2007, 10:59

Firma Strategy First weszła w porozumienie z Glyphic Entertainment. Umowa dotyczy stworzenia wersji popularnej gry strategicznej Warlords na konsolę NDS. Miłośnicy strategii mogą już zacierać ręce, ponieważ w drodze są także przenośne wersje Jagged Alliance i Disciples II.

Gra Dead Rising sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy
Gra Dead Rising sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy

Metatron, 11 stycznia 2007, 10:44

Firma Capcom poinformowała właśnie, że wydana na konsolę Xbox 360 gra Dead Rising znalazła już ponad milion nabywców. Jednocześnie delikatnie zasugerowała, że można spodziewać się kontynuacji.

Wyniki sprzedaży konsol w Japonii za okres od 27.11 do 31.12.2006
Wyniki sprzedaży konsol w Japonii za okres od 27.11 do 31.12.2006

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 09:56

Znamy już pełne wyniki sprzedaży konsol na rynku japońskim z końca 2006 roku. Z danych opublikowanych przez firmę Media-Create wynika, że w okresie przedświątecznym mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni najchętniej kupowali produkty koncernu Nintendo.

Nie jest jeszcze pewne, czy będziemy płacić za tryb multiplayer w Hellgate: London

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 09:27

Wypowiedzi Billa Ropera z firmy Flagship Studios odnośnie wprowadzenia opłat za użytkowanie trybu multiplayer w grze Hellgate: London, narobiły tak wielkiego zamieszania, że konieczne stało się sprostowanie kilku faktów. Z dodatkowych komentarzy ludzi odpowiedzialnych za powstanie programu wynika, że kwestia obowiązkowego abonamentu nie jest jeszcze przesądzona.

Nowa gra firmy id Software nie będzie tradycyjnym FPS-em

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 08:46

Może się wydawać, że od momentu ukończenia prac nad trzecią odsłoną cyklu Doom, studio id Software spoczęło na laurach. Nic bardziej mylnego. Firma intensywnie pracuje nad nowym produktem, który po raz pierwszy w długoletniej historii nie będzie tradycyjną, pierwszoosobową strzelaniną!

Mario najpopularniejszą marką gier video
Mario najpopularniejszą marką gier video

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 08:06

Firma Nintendo ma w rękach najpopularniejszą markę w branży elektronicznej rozrywki. Z opublikowanych przez brytyjski dziennik The Independent danych wynika, że gry z popularnym hydraulikiem Mario w roli głównej, sprzedały się w nakładzie przekraczającym 193 miliony sztuk.

Produkcja gry Fallout 3 ruszyła pełną parą
Produkcja gry Fallout 3 ruszyła pełną parą

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 08:02

W najnowszym numerze czasopisma Official Xbox Magazine, oprócz wieści o kolejnym dodatku do The Elder Scrolls IV: Oblivion, znajdują się również informacje o innej grze produkowanej przez firmę Bethesda Softworks – Fallout 3. Wiadomości są co prawda skąpe, ale dają pewien pogląd na kwestię premiery programu, która raczej szybko nie nastąpi.

Europa Universalis III w
Europa Universalis III w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 07:59

Trzecia odsłona cyklu Europa Universalis uzyskała „złoty” status – poinformowała wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym firma Paradox Interactive. Oznacza to, że wszystkie prace nad programem zostały zakończone, a płyta matka powędrowała do tłoczni.

W The Elder Scrolls IV: Shivering Isles zagrają także posiadacze Xboksów 360
W The Elder Scrolls IV: Shivering Isles zagrają także posiadacze Xboksów 360

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 07:56

Nowy dodatek do gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, który nosi tytuł Shivering Isles, będą mogli eksploatować nie tylko PeCetowcy, ale również użytkownicy konsoli Xbox 360. Obszerna zapowiedź programu ukazała się w najnowszym, lutowym numerze czasopisma Official Xbox Magazine.