Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 stycznia 2007

Zapisy na beta testy Bounty Bay Online rozpoczęte
Zapisy na beta testy Bounty Bay Online rozpoczęte

Elrond, 17 stycznia 2007, 22:22

Niemiecka firma developerska yusho poinformowała o rozpoczęciu zapisów do otwartych beta testów swojej pierwszej produkcji z rodzaju MMORPG, Bounty Bay Online. Jeśli tytuł ten nie obił Wam się jeszcze o uszy, nadmienię, iż dzięki Bounty Bay Online możemy cofnąć się w czasie o kilka stuleci i wcielić w postać m.in. farmera, rzemieślnika, odkrywcy czy pirata.

PS3 w Europie - drożej niż zapowiadano

Elrond, 17 stycznia 2007, 20:56

Fani Sony z pewnością odetchnęli z ulgą, gdy informacja o przesunięciu europejskiej premiery PS3 została zdementowana, a konsola pojawi się w marcowym, wcześniej zapowiadanym terminie. Niestety korporacja z Kraju Kwitnącej Wiśni przyszykowała dla swych zwolenników przykrą niespodziankę.

Europejska premiera konsoli PlayStation 3 w kwietniu?
Europejska premiera konsoli PlayStation 3 w kwietniu?

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 17:41

Konsola PlayStation 3 oficjalnie zadebiutuje na Starym Kontynencie w kwietniu bieżącego roku, a nie w marcu, jak wcześniej zapowiadano. Tak przynajmniej twierdzi Sir Howard Stringer (szef firmy Sony Corporation) w wywiadzie, który dziś opublikowano na łamach serwisu News.com.

Gracze mają szansę wpłynąć na przyszłą zawartość Xbox Live

Metatron, 17 stycznia 2007, 15:34

Microsoft ma powody do zadowolenia, ponieważ wprowadzony przez niego serwis Xbox Live okazał się strzałem w dziesiątkę. Już kilka milionów graczy korzysta z niego, a ich liczba wciąż rośnie. Ludzie odpowiadający za XBL bynajmniej nie spoczęli na laurach, wciąż trwają bowiem prace nad wprowadzeniem nowych usług i modyfikacjami starych.

Europejska premiera gier Fatal Inertia i Bladestorm przesunięta

Jiker, 17 stycznia 2007, 15:31

Gry Fatal Inertia oraz Bladestorm zaliczą kolejne opóźnienie. Firma Koei, producent i wydawca obu pozycji, poinformowała, że tym razem zmuszona jest przesunąć europejską ich premierę.

Seria Guitar Hero zyskuje nowego developera
Seria Guitar Hero zyskuje nowego developera

Metatron, 17 stycznia 2007, 15:19

Firma Harmonix, odpowiedzialna za stworzenie niezmiernie popularnej gry muzycznej Guitar Hero, będzie musiała się z nią rozstać. Activision, które nabyło prawa do tytułu wraz z przejęciem firmy RedOctane – wcześniejszym wydawcą gry, postanowiło zlecić prace nad kolejnymi częściami studiu Neversoft, znanemu głównie z gier sygnowanych nazwiskiem Tony’ego Hawka.

GRY-OnLine wyróżnione w festiwalu stron internetowych
GRY-OnLine wyróżnione w festiwalu stron internetowych

Łosiu, 17 stycznia 2007, 14:53

„Strona doskonale zrealizowana, innowacyjna i warta docenienia” – tylko witryny internetowe scharakteryzowane takimi określeniami otrzymują wyróżnienia akademii Webstarfestival. Miło jest mi zatem ogłosić, iż nasz serwis GRY-OnLine został otrzymał takowe WYRÓŻNIENIE w kategorii Kultura i Rozrywka w edycji 2006 Webstarfestivalu.

Zapowiedziano przygodówkę przesiąkniętą japońską kulturą i historią
Zapowiedziano przygodówkę przesiąkniętą japońską kulturą i historią

Metatron, 17 stycznia 2007, 14:41

Japońska historia i kultura są na tyle interesująca i odmienna od tego, do czego przywykliśmy, że produkcje je wykorzystujące często jawią się nam, przesiąkniętym europejską kulturą, jako niezwykle oryginalne i ciekawe. Taka właśnie może być dopiero co zapowiedziana gra przygodowa Once Upon a Time in Japan: Earth.

W Wario: Master of Disguise sprawdzimy w akcji bojowe kostiumy

Jiker, 17 stycznia 2007, 14:36

O nowej platformówce z serii Wario informowaliśmy Was po raz ostatni w czerwcu 2006 roku. Dzisiaj powracamy do tematu, ponieważ firma Nintendo ujawniła kilka nowych faktów związanych z systemem gry.

Brian Eno autorem muzyki do gry Spore
Brian Eno autorem muzyki do gry Spore

Metatron, 17 stycznia 2007, 14:26

O nowym dziele Willa Wrighta, grze Spore jest głośno już od jakiegoś czasu. Jeżeli wierzyć zapowiedziom twórcy, możemy spodziewać się innowacyjnego produktu. Jak się okazuje, oryginalność tytułu nie będzie dotyczyła tylko samej rozgrywki, lecz także ścieżki dźwiękowej, którą stworzy sam Brian Eno, człowiek uważany za ojca ambientu, muzyk współpracujący między innymi z U2 czy Davidem Bowie.

Top 10 gier w US (17/01/07)
Top 10 gier w US (17/01/07)

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 13:52

Przedstawiamy pierwsze notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, opracowane przez kompanię NPD. Ranking obejmuje programy sprzedane w okresie od 31 grudnia 2006 roku do 6 stycznia 2007 roku.

XV Konwent Miłośników Fantastyki Krakon już w przyszłym tygodniu!
XV Konwent Miłośników Fantastyki Krakon już w przyszłym tygodniu!

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 13:37

Zaledwie osiem dni dzieli nas od rozpoczęcia kolejnej, piętnastej już edycji Konwentu Miłośników Fantastyki Krakon, czyli jednego z najbardziej znanych zlotów tego typu. Tegoroczna impreza organizowana jest pod hasłem Kolory Magii.

Dodatki oraz wewnątrzgrowe reklamy antidotum na coraz większe koszty produkcji gier

Jiker, 17 stycznia 2007, 11:39

Grupa badawcza In-Stat przedstawiła swój najnowszy raport, w którym dowodzi, że pobierane z sieci dodatki oraz wewnętrzgrowe reklamy mogą wynagrodzić developerom koszty ponoszone w trakcie produkcji danej gry.

Gods: Kraina Nieskończoności w wersji specjalnej już gotowa
Gods: Kraina Nieskończoności w wersji specjalnej już gotowa

Thorwalian, 17 stycznia 2007, 11:20

Jeżeli Gods: Kraina Nieskończoności nie spełniła Twoich oczekiwań jako maniaka cRPG, to być może zdecydujesz się dać grze jeszcze jedną szansę. W zapowiadanej od dawna specjalnej edycji słowackiego produktu, programiści najwyraźniej postanowili udowodnić, że zaimplementowanie ładnej buzi modelki (i innych części ciała) do programu to nie wszystko na co ich stać.

THQ nawiązuje współpracę z organizacją UFC

Jiker, 17 stycznia 2007, 11:09

Firma THQ, jeden z największych światowych wydawców gier, ogłosiła, że zawarła globalną umowę, na mocy której będzie mogła produkować oraz wydawać gry bazujące na marce UFC (Ultimate Fighting Championship).

Przetestuj grę RACE: The WTCC Game za darmo!
Przetestuj grę RACE: The WTCC Game za darmo!

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 10:33

Już jutro wszyscy użytkownicy systemu elektronicznej dystrybucji Steam otrzymają możliwość przetestowania gry RACE: The WTCC Game całkowicie za darmo – poinformowała firma Valve Corporation.

Video Marketplace - przychód na poziomie $726 milionów do roku 2011?

Jiker, 17 stycznia 2007, 10:28

Firma badawcza Emerging Media Dynamics sugeruje, że przychody firmy Microsoft z tytułu usługi Xbox Live Video Marketplace osiągną pod koniec 2007 roku poziom 92.25 miliona dolarów.

Blacksite: Area 51 pracuje na silniku Unreal Engine 3

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 10:04

Przedwczoraj powiadomiliśmy Was o dwóch nowych strzelaninach, jakie przygotowuje koncern Midway. Dziś powracamy do tego tematu, a to za sprawą magazynu Game Informer, który opublikował więcej informacji dotyczących jednej ze wspomnianych wyżej gier – Blacksite: Area 51.

Crysis na Xboksa 360 - wprowadzono nas w błąd
Crysis na Xboksa 360 - wprowadzono nas w błąd

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 09:44

Gdy jakiś czas temu redaktorzy magazynu Game Informer zapytali szefa firmy CryTek, czy Crysis doczeka się konwersji na konsole, Cevat Yerli zaśmiał się i odpowiedział krótko: „Nie ma takiej możliwości”. Wygląda na to, że stanowisko niemieckiego developera wciąż pozostaje aktualne.

Firma ZootFly przygotowywała grę Ghostbusters, ale...
Firma ZootFly przygotowywała grę Ghostbusters, ale...

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 08:27

Przedstawiciele słoweńskiej firmy ZootFly potwierdzili wczoraj, że zaprezentowane w serwisie YouTube filmy faktycznie pochodzą z wczesnego etapu produkcji gry Ghostbusters, która była przygotowana z myślą o konsoli Xbox 360. Niestety, na razie nie wiadomo, czy projekt zostanie sfinalizowany.

Demo gry Crackdown dopiero pod koniec miesiąca
Demo gry Crackdown dopiero pod koniec miesiąca

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2007, 07:54

Użytkownicy konsoli Xbox 360, którzy zamierzali już jutro przetestować grę Crackdown, muszą uzbroić się w cierpliwość. Odpowiedzialna za wydanie tego programu firma Microsoft Game Studios, zapowiedziała wczoraj, że wersja demonstracyjna nowej gry akcji zadebiutuje w Internecie później niż planowano.

Mix RTSa i FPSa przygotowywany przez czeskie Gumpanela Entertainment
Mix RTSa i FPSa przygotowywany przez czeskie Gumpanela Entertainment

Dr Venom, 17 stycznia 2007, 07:46

Refusion według autorów, czeskiej grupy Gumpanela Entertainment, ma być rewolucyjnym i absolutnie nowatorskim połączeniem gatunków RTS i FPS.

Złe prognozy dla PS3

Dr Venom, 17 stycznia 2007, 07:36

PlayStation 3, najnowszy produkt Sony nie ma wyraźnie dobrej prasy. Nienajlepiej wypowiadają się o nim developerzy, wyniki sprzedaży również są dalekie od oczekiwań władz firmy.

Pierwsze wysokiej jakości obrazki, zapowiadające grę Sega Rally Revo
Pierwsze wysokiej jakości obrazki, zapowiadające grę Sega Rally Revo

eLKaeR, 17 stycznia 2007, 07:07

Zanim jeszcze świat usłyszał o grach, sygnowanych nazwiskiem Colina McRae czy nieodżałowanego Richarda Burnsa, w dziedzinie wirtualnych rajdów królowała marka Sega Rally. W ubiegłym roku ludzie z korporacji Sega zapowiedzieli powrót tej serii na rynek za sprawą pozycji o tytule Sega Rally Revo. Dziś możemy Wam wreszcie pokazać screenshoty w rozdzielczości 720p (1280x720).

Jak prezentuje się Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na PC?
Jak prezentuje się Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2 na PC?

eLKaeR, 17 stycznia 2007, 06:55

Screenshoty w wysokiej rozdzielczości, które pokazaliśmy Wam przy okazji oficjalnej zapowiedzi gry Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, pochodziły z konsoli Xbox 360. Również na tej platformie widzieliśmy technologiczną demonstrację owej pozycji podczas wizyty w paryskiej siedzibie Ubisoft Entertainment. Dziś publikujemy dobrej jakości zrzuty ekranowe z pecetowej wersji GRAW2.

Na co powinni szykować się teraz fani Sama i Maxa?
Na co powinni szykować się teraz fani Sama i Maxa?

eLKaeR, 17 stycznia 2007, 06:44

Drugi z sześciu epizodów nowych przygód Sama i Maxa, noszący podtytuł Situation: Comedy, dostępny jest już od dwunastu dni za odpowiednią opłatą dla wszystkich zainteresowanych Internautów. Właśnie dotarliśmy do dokładnych informacji tekstowo-graficznych, dotyczących trzeciego odcinka perypetii zwariowanych detektywów, oznaczonego nazwą The Mole, the Mob, and the Meatball.